Tylny/przedni most wymiana oleju

MaKr
Posty: 44
Rejestracja: 24 wrz 2020, o 09:43

Re: Tylny/przedni most wymiana oleju

Post autor: MaKr »

Po ilu przejechanych km ta wymiana nastąpiła?
C200 MH
lajsta
Posty: 166
Rejestracja: 10 lip 2022, o 17:58

Re: Tylny/przedni most wymiana oleju

Post autor: lajsta »

80kkm
MaKr
Posty: 44
Rejestracja: 24 wrz 2020, o 09:43

Re: Tylny/przedni most wymiana oleju

Post autor: MaKr »

Poproszę zatem o konkluzję - opłaca się/polecasz wymieniać czy nie? Duża była różnica między nowym płynem a starym? (za zdjęciu tylko ten z dyfra)
C200 MH
Mikun
Posty: 298
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 07:50

Re: Tylny/przedni most wymiana oleju

Post autor: Mikun »

Wymieniaj nie zastanawiaj się, litr oleju w oryginale ok 300 zł , można zastosować też olej Ravenol za ok 100 zł za litr . Najlepiej wymieniać co 60 tyś np razem z olejem w skrzyni biegów.
lajsta
Posty: 166
Rejestracja: 10 lip 2022, o 17:58

Re: Tylny/przedni most wymiana oleju

Post autor: lajsta »

W starym płynie widoczny był błyszczący proszek (efekt ścierania pracujących elementów), stary olej był ciemniejszy niż nowy. Zapach podobny. Czy warto było wymienić? Moim zdaniem tak. Zastanawia mnie tylko dlaczego w 4matic olej w tylnym dyfrze powinien być wymieniony co 75kkm a w RWD takiej procedury w ogóle nie przewidziano? Może różne obciążenia tam występują Olej kupiłem na znanym portalu za 231 zeta, więc chyba warto zmienić raz na kilka lat.
Łukaszek77
Posty: 159
Rejestracja: 28 lut 2020, o 19:02
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tylny/przedni most wymiana oleju

Post autor: Łukaszek77 »

Ja wymieniałem w 4maticu olej w tylnym dyfrze i w skrzyni rozdzielczej oraz w 9g przy 96 tyś... widziałem co spuścili z auta... olej w tylnym dyfrze był tylko troszkę ciemniejszy niż nowy, przeźroczysty i bez opiłków... w skrzyni rozdzielczej i 9g prawie nie było różnicy w kolorze i wyglądzie pomiędzy nowym... Ale tak czy inaczej jak pisali koledzy olej się zużywa więc warto wymienić mając na uwadze, że przy koszcie usługi wymiany oleju w 9g koszt wymiany oleju w dyfrze jest znikomy....
C200 Estate 4Matic MY2018 AMG + BRABUS Xtra
MaKr
Posty: 44
Rejestracja: 24 wrz 2020, o 09:43

Re: Tylny/przedni most wymiana oleju

Post autor: MaKr »

Ciekaw jestem czy w ASO da radę do przeprowadzić i jakie koszty? Wiem, że producent "nie zaleca", ale klient nasz pan? :)
C200 MH
Łukaszek77
Posty: 159
Rejestracja: 28 lut 2020, o 19:02
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tylny/przedni most wymiana oleju

Post autor: Łukaszek77 »

MaKr pisze: 10 maja 2023, o 10:35 Ciekaw jestem czy w ASO da radę do przeprowadzić i jakie koszty? Wiem, że producent "nie zaleca", ale klient nasz pan? :)
Na pewno da radę... koszty myślę, że zależy jakie ASO... koszt oleju plus koszt robocizny zgodnej z ceną rbh... :) Generalnie jak patrzyłem u mnie to 15 minut roboty i z 30 minut czekania aż ścieknie wszystko... ale wtedy mechanik u mnie robił coś innego... Ja robiłem poza ASO na częściach z ASO... :)
C200 Estate 4Matic MY2018 AMG + BRABUS Xtra
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości