Skrzynia szarpie przy zmianie na 2 i 3 bieg

maciek
Posty: 34
Rejestracja: 21 lis 2016, o 14:05

Skrzynia szarpie przy zmianie na 2 i 3 bieg

Post autor: maciek »

Hej, czy ktoś spotkał się z problemem szarpania skrzyni 7G-Tronic przy zmianie na 2 i 3 bieg? Najbardziej czuć przy zmianie 1 → 2, z 2 → 3 trochę mniej. Pozostałe biegi zmieniają się gładko. Skrzynia działa w trybie Comfort. Zastanawiam się, czy da się to poprawić w ramach gwarancji. Może ktoś już to przerabiał z dealerem?
Ostatnio zmieniony 8 lut 2017, o 10:52 przez maciek, łącznie zmieniany 2 razy.
Kamil_mb
Posty: 66
Rejestracja: 27 sie 2016, o 09:57

Re: Skrzynia szarpie przy zmianie na 2 i 3 bieg

Post autor: Kamil_mb »

U mnie czasem szarpnie szczegolnie na sporcie ale nie przeszkadza. Dostałem świeże oprogramowanie na ostatnim przeglądzie ale różnicy nie ma za bardzo. Jednak warto zgłosić w ASO
Master_PiT
Posty: 39
Rejestracja: 14 sty 2017, o 12:21

Re: Skrzynia szarpie przy zmianie na 2 i 3 bieg

Post autor: Master_PiT »

u mnie czasem zlapie zawiechę... nie przerzuca z 1 na 2bieg ( z 4razy się to zdarzyło), ostatnio jakby muła ma, czasem na komforcie muszę mocniej depnąć gaz by zmienił bieg a nie dusił się...
obecnie jeżdżę na sporcie i problemów brak
maciek
Posty: 34
Rejestracja: 21 lis 2016, o 14:05

Re: Skrzynia szarpie przy zmianie na 2 i 3 bieg

Post autor: maciek »

Dzięki, też zauważyłem że nieraz nie redukuje biegu tylko wisi na bardzo niskich obrotach. Dopóki nie udam się na aktualizację softu w skrzyni spróbuję pojeździć trochę na Sporcie i zobaczymy, może nie będzie też szarpać.
Awatar użytkownika
Muciek
Posty: 23
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 12:07

Re: Skrzynia szarpie przy zmianie na 2 i 3 bieg

Post autor: Muciek »

Generalnie skrzynia uczy się naszego stylu jazdy dlatego czasami przy depnięciu może nie redukować kiedy jest zamulony przy jeździe po mieście np. Nawet w starej 722.6xx mam to samo, trzeba po prostu auto trochę 'przewietrzyć' i będzie dobrze ;) Nie wiem czy w tym wypadku to pomoże, ale podejrzewam że tak, w każdym razie nic nie kosztuje i proste do sprawdzenia.
Master_PiT
Posty: 39
Rejestracja: 14 sty 2017, o 12:21

Re: Skrzynia szarpie przy zmianie na 2 i 3 bieg

Post autor: Master_PiT »

z tym się zgodzę...
większość z córką jeżdżę, czyli bardzo spokojnie. Samemu chcę odważniej,to zauważam "muła"
Ale jak odbędę dłuższą trasę sam,najlepiej autostrada, to samochód zachowuje się "żwawiej".

Pytanie, czy z poziomu kierowcy można jakoś "resetować" skrzynię? Bo na sporcie jazda przez miasto też nie jest rozwiązaniem
Awatar użytkownika
noc
Posty: 115
Rejestracja: 26 lut 2017, o 10:25

Re: Skrzynia szarpie przy zmianie na 2 i 3 bieg

Post autor: noc »

Nie rób z tą skrzynią żadnych manewrów.Tylko i wyłącznie na komputerze doświadczony fachowiec.
Na necie mnóstwo "dobrych" porad, ale dotyczą skrzyń przedpotopowych.
W tej skrzyni są co najmniej dwa tryby adaptacji.Zakłócając system możesz spowodować uszkodzenia mechaniczne skrzyni.
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Naprawiam MB prawie pół wieku
13 certyfikatów MB - Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus 22 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/
Spróbuję pomóc, czy pomogę ?
tomekdylik
Posty: 102
Rejestracja: 2 mar 2017, o 00:15

Re: Skrzynia szarpie przy zmianie na 2 i 3 bieg

Post autor: tomekdylik »

Witam kolegów.
Ja od czerwca 2016r. również jestem posiadaczem nowej C klasy. Ja u siebie w skrzyni zauważyłem inną rzecz. Jak jadę powiedzmy na 6-7 biegu i dam kickdown to czasem zdarza się tak że skrzynia zrzuci na 3bieg i po chwili jeszcze zrzuci na 2. W moim odczuciu nie powinna zrzucać do 2 bo i tak zaraz momentalnie wbija znowu na 3 bieg bo obroty już są zbyt wysokie. Zauważyliście coś takiego u siebie?

Borykam się z jeszcze jednym problemem u siebie. Co prawda temat nie bardzo pasuje ale może żeby było już w jednym poście to napisze. Zauważyłem dziwny taki gumowy dźwięk jak przejeżdżam przez progi zwalniające lub spore poprzeczne nierówności takie, które powodują że autem mocno zabuja. Dźwięk dochodzi z przodu. Występuje to tylko jak jest sucho. Jak jeżdżę w deszczu to dźwięk ten w ogóle nie występuje. Mój znajomy mechanik stwierdził, że to jakaś guma, która jak jest sucha to wydaje taki dźwięk i wystarczy psiknąć tam trochę jakiegoś oleju czy coś ale skoro mam gwarancję to powiedział żebym zgłosił w ASO. Tak też zrobiłem i zaczęła się długa przygoda. Pierwsze co stwierdzili, że jest stabilizator do wymiany - wymienili. Problem dalej ten sam więc wymienili amortyzatory na nowe bo stwierdzili, że jest jakaś wada fabryczna. Problem oczywiście dalej pozostał ten sam. Teraz jestem umówiony na wymianę przekładni kierowniczej bo ponoć też jest wadliwa i wymieniają we wszystkich C klasach :|. Jestem przekonany na 90%, że to też nie rozwiąże problemu. Dodam, że im więcej osób w samochodzie tym mniejsza nierówność poprzeczna potrzebna żeby to wywołać. Na dziurach nic nie słychać tylko na takich wybojach gdzie auto się mocniej rozbuja i przód mocniej siądzie. Miał może ktoś taki problem?
Poza tymi szczegółami z samochodu jestem bardzo zadowolony ;) posiadam wersję c250 z pakietem AMG.
solarisek
Posty: 1
Rejestracja: 8 mar 2017, o 16:13

Re: Skrzynia szarpie przy zmianie na 2 i 3 bieg

Post autor: solarisek »

Witajcie, również ja mam problem ze zmianami biegów z 1 na 2 i 2 - 3. Czasem gładko przechodzi przez te biegi a czasem mocno szarpnie. U mnie niestety również występuje szarpniecie przy redukcji z 3 na 2.. Skrzynia była już programowana, elektrozawory wymieniane - wszystko na gwarancji. W serwisie mówią ze jestem przewrażliwiony lecz w korku strasznie jest to męczące. Czy udało się wam jakoś zaradzić? Chyba znowu go wstawię w do serwisu ..

Z góry dziekuje za info
Awatar użytkownika
capricorn
Posty: 220
Rejestracja: 10 lis 2016, o 12:17

Re: Skrzynia szarpie przy zmianie na 2 i 3 bieg

Post autor: capricorn »

7G czy 9G?
C300
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości