C KLASA 1.5 129 KM 2019 r. ogólnie

egisek78
Posty: 141
Rejestracja: 1 lis 2019, o 10:56

C KLASA 1.5 129 KM 2019 r. ogólnie

Post autor: egisek78 »

P.S. przy okazji chciałem się podzielić wrażeniami przy okazji dwóch tygodni użytkowania C KLASY w wersji tak jak wcześniej wspomniałem business edition...na początek jestem zachwycony genialną pracą skrzyni biegów..., układ kierowniczy powoduje to, że autko świetnie się prowadzi, hamulce także na wysokim poziomie...dzięki elektryce w fotelach można ustawić naprawdę dobrą pozycję za kierownicą...ale wiecie co...? Jestem trochę przerażony delikatnością materiałów, m.in. środkowym panelem, tzw.piano black- widać każdy odcisk linii papilarnych i bardzo szybko się rysuje... :(Też tak jest z materiałem , w który zostały obite drzwi - MEGA delikatny aczkolwiek miły w dotyku...-wcześniej użytkowałem przez ponad 8 lat VW JETTE, którego także miałem od nowości i platiki były twarde ale i TRWAŁE...brakuje mi ich tak jak i podgrzewanych foteli...
A powiedzcie PROSZĘ czy jest sens kupowania kpl kół zimowych w ASO (ALU felgi m-ki "RONAL" + opony CONTINENTAL "16" wraz z oryginalnymi czujnikami ciśnienia, to koszt 4400 zł. Poza ASO koszt spada do około 3000 zł. lecz z czujnikami, które są zamiennikami i podobno wtedy często zapala się kontrolka co jest denerwujące... ? SERDECZNIE WSZYSTKICH POZDRAWIAM :)
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: C KLASA 1.5 129 KM 2019 r. ogólnie

Post autor: gim-kg »

Niestety, pisano black rysuje się strasznie. Mimo delikatnego obchodzenia się z nim po 2 latach nie mogłem już na niego patrzyć. Dałem chłopakom od detalingu aby okleili to folią. Moim i nie tylko moim zdaniem wyglada to dużo lepiej niż wcześniej.
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 619
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: C KLASA 1.5 129 KM 2019 r. ogólnie

Post autor: Schnaider »

Uważaj jak będziesz czyścił z kurzu zegary i wyświetlacz - tam to dopiero jest delikatny.
Tak wygląda po czyszczeniu przez amatora.
Załączniki
Przetarcie.JPG
Przetarcie.JPG (62.01 KiB) Przejrzano 1916 razy
Obrazek
egisek78
Posty: 141
Rejestracja: 1 lis 2019, o 10:56

C KLASA 1.5 129 KM 2019 r. -czyszczenie...

Post autor: egisek78 »

DZIĘKUJĘ za poradę...jestem przerażony tą delikatnością...liczyłem, że w klasie "PREMIUM" jakość tych elementów będzie lepsza... (miałem VW JETTA z 2011 r. od nowości i w nim czegoś takiego nie było)...Zaopatrzyłem się w tzw. "MULTICZYŚCIK", który jest wyprodukowany z mikrowłókien ACTEX, który skutecznie czyści (nie rysując) przy użyciu samej wody- nie rozmazuje brudu tylko go usuwa...
P.S. a przy okazji gdybyś znalazł chwilkę i mi napisał-jeśli się orientujesz oczywiście w temacie elektrycznych lusterek...chodzi mi o to, że byłem na myjni (niby profesjonalnej...) i jej pracownik po umyciu "GWIAZDY" chcąc wysuszyć - wypłukać wodę z m.in lusterek odwrócił je (mechanicznie) w drugą stronę...twierdząc żebym się nie przejmował, bo wcześniej pracował w salonie PORSCHE i rzekomo lusterka elektrycznie składane można odwracać "ręcznie" w przeciwnym kierunku do kierunku składania ich elektrycznie...masz może wiedzę na ten temat, bo w necie nie mogłem nic znaleźć...? :( I wiesz co to samo zrobił z wycieraczkami co już "TROCHĘ" mnie PRZERAZIŁO..., bo zamiast złożyć wycieraczki automatycznie poprzez wciśnięcie zapłonu i ponowne go wygaszenie i wciśnięcie przycisku do spryskiwaczy-wtedy przecież wycieraczki same by powróciły do pierwotnej pozycji, to przesunął je mechanicznie po prostu ręką... ???!!! :( Nie widziałem z kolei jak je podniósł...pewnie też ręcznie...Teraz mam rozkmine czy nie uszkodził lusterek i wycieraczek..., tzn.działają ale chyba tak się nie powinno robić...?
DZIEKUJĘ z góry za odpowiedź... :)
sylmicha

Re: C KLASA 1.5 129 KM 2019 r. ogólnie

Post autor: sylmicha »

Lusterka normalnie "idą" w dwie strony. Natomiast nie wiem czy dobrze zrozumiałem temat wycieraczek. Jeśli koleś sam na siłę je przedstawiał to zrobił to bardzo źle. Co do jakości materiałów Jetta 2011 i nowy MB to niestety w Jetta są dużo trwalsze.
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 619
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: C KLASA 1.5 129 KM 2019 r. ogólnie

Post autor: Schnaider »

egisek78
Przejrzyj sobie na spokojnie forum, a szczególnie tematy, które Ciebie zainteresują.
Już gdzieś była rozmowa na temat jak i czym czyścić.
Obrazek
egisek78
Posty: 141
Rejestracja: 1 lis 2019, o 10:56

C KLASA 1.5 129 KM 2019 r. ogólnie TURBINA/KOMPRESOR

Post autor: egisek78 »

Witam wszystkich :)
Słuchajcie mam pytanie, bo nie mogę nigdzie znaleźć, a mianowicie nie wiem czy w swoim W205 1.6 129 KM mam TURBINĘ czy KOMPRESOR, bo z kolei wyczytałem, że KOMPRESOR jest o wiele lepszy...? SERDECZNIE POZDRAWIAM :)
sylmicha

Re: C KLASA 1.5 129 KM 2019 r. ogólnie

Post autor: sylmicha »

Kompresory skończyły się wraz z modelem W204 i nawet nie były stosowane do końca produkcji.
Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: C KLASA 1.5 129 KM 2019 r. ogólnie

Post autor: Jara »

Schnaider pisze: 1 lis 2019, o 20:22 Uważaj jak będziesz czyścił z kurzu zegary i wyświetlacz - tam to dopiero jest delikatny.
Tak wygląda po czyszczeniu przez amatora.
To dziadostwo a'la ... z tanich marek .. Audi A6 potrafi to przykryć szybką.
ja bardzo delikatnie potraktowałem detergentem bo kichnęło mi się na to .. gluty zaschły i bez strat dla powłoki anty refleksyjnej już nie dało sie tego zmyć.
Jak ta C klasa tak jest wykonana na dzień dobry .. to szok co cie kryje pod spodem ... i ludzie grzebiący w MB mówią że nie ma się co łudzić .. pod spodem jest podobnie. C klasa jest już wykonana bardzo bardzo tanio.
Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: C KLASA 1.5 129 KM 2019 r. -czyszczenie...

Post autor: Jara »

egisek78 pisze: 1 lis 2019, o 21:18 DZIĘKUJĘ za poradę...jestem przerażony tą delikatnością...liczyłem, że w klasie "PREMIUM" jakość tych elementów będzie lepsza... (miałem VW JETTA z 2011 r. od nowości i w nim czegoś takiego nie było)...Zaopatrzyłem się w tzw. "MULTICZYŚCIK", który jest wyprodukowany z mikrowłókien ACTEX, który skutecznie czyści (nie rysując) przy użyciu samej wody- nie rozmazuje brudu tylko go usuwa...
P.S. a przy okazji gdybyś znalazł chwilkę i mi napisał-jeśli się orientujesz oczywiście w temacie elektrycznych lusterek...chodzi mi o to, że byłem na myjni (niby profesjonalnej...) i jej pracownik po umyciu "GWIAZDY" chcąc wysuszyć - wypłukać wodę z m.in lusterek odwrócił je (mechanicznie) w drugą stronę...twierdząc żebym się nie przejmował, bo wcześniej pracował w salonie PORSCHE i rzekomo lusterka elektrycznie składane można odwracać "ręcznie" w przeciwnym kierunku do kierunku składania ich elektrycznie...masz może wiedzę na ten temat, bo w necie nie mogłem nic znaleźć...? :( I wiesz co to samo zrobił z wycieraczkami co już "TROCHĘ" mnie PRZERAZIŁO..., bo zamiast złożyć wycieraczki automatycznie poprzez wciśnięcie zapłonu i ponowne go wygaszenie i wciśnięcie przycisku do spryskiwaczy-wtedy przecież wycieraczki same by powróciły do pierwotnej pozycji, to przesunął je mechanicznie po prostu ręką... ???!!! :( Nie widziałem z kolei jak je podniósł...pewnie też ręcznie...Teraz mam rozkmine czy nie uszkodził lusterek i wycieraczek..., tzn.działają ale chyba tak się nie powinno robić...?
DZIEKUJĘ z góry za odpowiedź... :)
Jakości premium była jeszcze w W203 ... auto to biło w205 na łeb wyciszeniem ... izolacją od otoczenia .. jakością tworzyw itd...
A tu .... przekładnia kierownicza jeszcze ci nie stuka .... ta elektroniczna.. ostrzegają mnie że z nią jak z jajkiem ... przy 70 tys. była już jej wymiana.
Całe wnętrze auto pod naciskiem palca skrzypi .. a ja kiedyś w 203 marudziłem że panel środkowy mi skrzypi zimą :) a tu z nowym modelem szybciej wymienić to co ni skrzypi ;)
Ten wyświetlacz to myj tylko wodą i puchem chyba ;) !!!!
Ja umyłem ściereczką nasączoną to mycia szkieł okularów i okazało się że to zmywa warstwę antyrefleksową.
Ty tego wyświetlacza nie porysujesz .. te ryski to ściągnięta warstwa antyrecesyjna, którą zmywa np. środek na alkoholu. Ta samą ściereczką zmywam TV i ekran komputera .. tylko w dziadowskim MB uszkodziła sie warstwa antyrefleksyjna !!!
Od paru lat MB niestety robi większe dziadostwo.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości