Czujnik NOx

sylmicha

Re: Czujnik NOx

Post autor: sylmicha »

m.j.p. pisze: 20 gru 2019, o 14:27 Nie w tym rzecz by się przegadywać,a słyszałeś jak auto jeździ TYLKO po autostradach to prawie nie zużywa adb?ja jeżdżę 99,9 po autostradach.Mozliwe też że coś mam z tym wskaźnikiem ale chyba servis coś by mi powiedział.
Teraz byłem sprawdzic brakuje mniej niż ćwierć zbiornika ,ale mam pytanie jaki koszt tego czujnika U Ciebie?tzn tych dwoch
AdB zużywane jest proporcjonalnie do zużycia paliwa,więc nie ważne gdzie jeździsz tylko ile auto spala. Jeśli jedziesz autostradą 180 to i ON i Adb silnik zużywa więcej, jeśli jedziesz autostradą 120 to spali dużo mniej. Ale napewno nie o tyle mniej żeby ci zaoszczędzić płynu na 10 tysięcy kilometrów.Dlatego po zatankowaniu do pełna pokazuje zasięg około 27 tys kilometrów, a w rzeczywistości jest to 25-26 tysięcy. A ty mówisz o przebiegu 10 tys większym. Więc zbiornik AdB masz od Mercedesa GLS?
Endriu73
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2019, o 12:27

Re: Czujnik NOx

Post autor: Endriu73 »

sylmicha pisze: 7 lis 2019, o 22:05 Niestety nie te rejony. Ale życzę wytrwałości w rozwikłaniu problemu. Tylko już nie wracaj do tego od pompy. Jestem jeszcze ciekaw na jakiej podstawie stwierdził, że pompa AdBlue podaje za niskie ciśnienie?

Gdyby ktoś potrzebował NOx sensorów oraz innych i niekoniecznie chce płacić majątek w serwisie to niech da mi znać
Witam serdecznie wyskoczył mi błąd 220f77 czyli NOx uszkodzony jaka cena tych czujników
sylmicha

Re: Czujnik NOx

Post autor: sylmicha »

Endriu73 pisze: 29 gru 2019, o 13:08
sylmicha pisze: 7 lis 2019, o 22:05 Niestety nie te rejony. Ale życzę wytrwałości w rozwikłaniu problemu. Tylko już nie wracaj do tego od pompy. Jestem jeszcze ciekaw na jakiej podstawie stwierdził, że pompa AdBlue podaje za niskie ciśnienie?

Gdyby ktoś potrzebował NOx sensorów oraz innych i niekoniecznie chce płacić majątek w serwisie to niech da mi znać
Witam serdecznie wyskoczył mi błąd 220f77 czyli NOx uszkodzony jaka cena tych czujników
Kolego 400 euro za 2 szt przedni i tylny. Wiem z doświadczenia, że często co innego jest przyczyną. Jest kilka czynników,które mają wpływ na błędny odczyt czujników. A komputer odzczytuje to jako usterkę tych czujników. Mimo, że są dobre. Ale nie można też wykluczyć i usterki. Po prostu trzeba zrobić coś więcej niż tylko odczytać i skasować błędy.
m.j.p.
Posty: 19
Rejestracja: 12 gru 2019, o 20:39
Lokalizacja: Slask i ........

Re: Czujnik NOx

Post autor: m.j.p. »

Wskazania wskaźnika adb 9500km ,po przejechaniu 1300km wskaźnik pokazuje zasięg. 8900km.Zuzycie adb jest zależne od predkosci obr.silnika i stylu jazdy.o cenę NOX pytałem by mieć
orient.mam jeszcze gwarancję.
W205 220D
Endriu73
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2019, o 12:27

Re: Czujnik NOx

Post autor: Endriu73 »

sylmicha pisze: 29 gru 2019, o 14:43
Endriu73 pisze: 29 gru 2019, o 13:08
sylmicha pisze: 7 lis 2019, o 22:05 Niestety nie te rejony. Ale życzę wytrwałości w rozwikłaniu problemu. Tylko już nie wracaj do tego od pompy. Jestem jeszcze ciekaw na jakiej podstawie stwierdził, że pompa AdBlue podaje za niskie ciśnienie?

Gdyby ktoś potrzebował NOx sensorów oraz innych i niekoniecznie chce płacić majątek w serwisie to niech da mi znać
Witam serdecznie wyskoczył mi błąd 220f77 czyli NOx uszkodzony jaka cena tych czujników
Kolego 400 euro za 2 szt przedni i tylny. Wiem z doświadczenia, że często co innego jest przyczyną. Jest kilka czynników,które mają wpływ na błędny odczyt czujników. A komputer odzczytuje to jako usterkę tych czujników. Mimo, że są dobre. Ale nie można też wykluczyć i usterki. Po prostu trzeba zrobić coś więcej niż tylko odczytać i skasować błędy.
Dzięki za informację A czy jest możliwość żebyś sprawdził mi ten samochód? Samochód jest z 2016 r przebieg 60 000 tyś
Dodam jestem z okolic Krakowa A na codzień mieszkam okolice Frankfurt Am Main
sylmicha

Re: Czujnik NOx

Post autor: sylmicha »

m.j.p. pisze: 29 gru 2019, o 16:37 Wskazania wskaźnika adb 9500km ,po przejechaniu 1300km wskaźnik pokazuje zasięg. 8900km.Zuzycie adb jest zależne od predkosci obr.silnika i stylu jazdy.o cenę NOX pytałem by mieć
orient.mam jeszcze gwarancję.
No i wszystko masz powyżej.

Kolego Endriu73 na co dzień mieszkam w okolicach Stuttgart, teraz do 6 stycznia jestem w centralnej Polsce. Nie mam ze sobą urządzenia diagnostycznego, ale diagnoza teoretyczna ze względu na powtarzalność jest 9:1.
Napisz do mnie na priv. Opisz dokładnie objawy, jaki masz silnik i jak eksploatujesz auto. Tzn często trasa czy przeważa miasto.
Endriu73
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2019, o 12:27

Re: Czujnik NOx

Post autor: Endriu73 »

Nie wiem jak napisać na priv ale opiszę sytuację. Jazda w Niemczech w cyklu miejskim krótkie docinki poza tym w styczniu kwietniu, lipcu, październiku i grudniu trasa do Polski jedną strone 1100km po przyjeździe do Polski wybrałem się na zakupy do sklepu ok 35 km zaparkowalem na parkingu podziemnym. Po około 2 godzinach przekrecilem kluczyk odpaliłem i kontrolka trybu awaryjnego świeciła się. Znajomy usunął błąd tj 220f77 przejechałem ok 150km i jak na razie nie świeci się i nie wiem co z tym dalej robić czy wymienić czy nie. Dodam żadnych objawów silnik 2.2 170km rok produkcji 2016 w205
Endriu73
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2019, o 12:27

Re: Czujnik NOx

Post autor: Endriu73 »

sylmicha pisze: 29 gru 2019, o 18:13
m.j.p. pisze: 29 gru 2019, o 16:37 Wskazania wskaźnika adb 9500km ,po przejechaniu 1300km wskaźnik pokazuje zasięg. 8900km.Zuzycie adb jest zależne od predkosci obr.silnika i stylu jazdy.o cenę NOX pytałem by mieć
orient.mam jeszcze gwarancję.
No i wszystko masz powyżej.

Kolego Endriu73 na co dzień mieszkam w okolicach Stuttgart, teraz do 6 stycznia jestem w centralnej Polsce. Nie mam ze sobą urządzenia diagnostycznego, ale diagnoza teoretyczna ze względu na powtarzalność jest 9:1.
Napisz do mnie na priv. Opisz dokładnie objawy, jaki masz silnik i jak eksploatujesz auto. Tzn często trasa czy przeważa miasto.
Witam serdecznie sylmicha nie mogę wysłać wiadomości priv bardzo proszę Cię o kontakt meilowy : andrzejciesla1@wp.pl
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Czujnik NOx

Post autor: miluch »

Ciekawostka.

Po akcji serwisowej (wyżej opisanej z grudnia 2019) zmieniło się wskazanie prognozowanego dystansu jaki mogę przejechać na pełnym 8-litrowym zbiorniku AdBlue. Wcześniej ZAWSZE pełen zatankowany zbiornik AdBlue pokazywał zasięg 8100 km. Teraz, jak na zdjęciu poniżej pełen zbiornik to tylko 4700 km. Wzrost zużycia AdBlue o 42%? Styl jazdy ten sam, spalanie średnie ON wg komputera 8l/100km. Gdyby zachować proporcje samochód musiałby palić średnio 11,36l/100 km, a tego nie odnotowałem. Wygląda na to że po aktualizacji oprogramowania zużycie AdBlue drastycznie wzrasta. Mało tego kreska rezerwy na wyświetlaczu przesuneła się z mniej więcej 1/4 zbiornika (wcześniej) do powyżej połowy. Czyli do komunikatu o uzupełnieniu Adblue zostało mi jakieś 2300 km. Słabo to teraz wygląda.
Załączniki
9148C2B9-5076-44EE-A01B-AB360ACE214D_1_201_a.jpeg
9148C2B9-5076-44EE-A01B-AB360ACE214D_1_201_a.jpeg (91.98 KiB) Przejrzano 1992 razy
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
sylmicha

Re: Czujnik NOx

Post autor: sylmicha »

Dziwne to, jak już mówiłem w kombi była robiona aktualizacja i zużycie paliwa wzrosło powiedzmy o litr,natomiast z AdB jest po staremu. Tzn musiało wzrosnąć proporcjonalnie do tego litra czyli o bardzo mało. Ale napewno nie o 10% a już tym bardziej o 42%. Po serwisie zbiornik był pełny i pokazywało jak zawsze 27 tysięcy kilometrów zasięgu. Po za tym ten litr więcej w spalaniu to też taka tolerancja ponieważ samochód jadąc w trasę był dość mocno obciążony i było sporo korków więc może wcale więcej nie pali.

Mamy też na forum oddzielny temat o AdBlue tu raczej piszą ci, którzy mają problemy z NOx...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości