Czujnik NOx

sylmicha

Re: Czujnik NOx

Post autor: sylmicha »

Kolego Elrikus czy jesteś pewny, że masz taki numer błędu? I skąd wiesz, że ten numer dotyczy czujnika NOx? Jaki przebieg ma samochód?
Elrikus
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2020, o 09:01

Re: Czujnik NOx

Post autor: Elrikus »

sylmicha pisze: 21 sty 2020, o 23:11 Kolego Elrikus czy jesteś pewny, że masz taki numer błędu? I skąd wiesz, że ten numer dotyczy czujnika NOx? Jaki przebieg ma samochód?
Taki błąd (na 98%bo już zwątpiłem) wskazał mi X431. Do tego opis, że czujnik NOX pokazuje wartości poniżej dopuszczalnych. Poprzez OBD pokazuje błąd P225D i P2200. Jutro się jeszcze upewnię. Przebieg to 69kkm
Masz może jakieś wskazówki od czego zacząć poszukiwania?
Pozdtawiam.
sylmicha

Re: Czujnik NOx

Post autor: sylmicha »

Pierwszy błąd, o którym pisałeś może pojawić się przy złym działaniu przepływki(może być zanieczyszczona) nie pisałeś gdzie i jak jeździsz może ciągle mulisz auto po mieście,a po za miastem do bólu przestrzegasz przepisy. Błąd P2200 do czujnik NOx,ale mając ten błąd wcale nie oznacza, że czujnik jest zepsuty. Tylko, że czujnik odczytał nieprawidłowy skład spalin. I teraz mógł odczytać bo się zepsuł lub odczytał źle bo dostał złe dane. A teraz przyczyny? Od najprostszych:sprawdź świece zapłonowe, jak mulisz go po mieście,ciągle jeździsz na "ssaniu",często motor startujesz to przy tym przebiegu są już złomami. Sprawdź filtr powietrza,sprawdź przepływomierz. Jak to wszystko jest ok na 100% to sprawdź czujnik NOx. Może go "przytkało" nagarem i z tego powodu źle odczytuje lub jest zepsuty.
Xa masz ori? Ile dałeś?
Elrikus
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2020, o 09:01

Re: Czujnik NOx

Post autor: Elrikus »

sylmicha pisze: 22 sty 2020, o 11:20 ...
Xa masz ori? Ile dałeś?
Dziękuję!
Xa ma ori. Kupiłem na promo Ali za 160 zł. Wykupiłem tylko Mercedesa, Vw i Citroena bo OBD miałem zabdarmo(już tej opcji nie ma). Ale to z czasem kupowałem marki, bo już ze 2 lata nim walczę.
Generalnie polecam. :)
Wrócę do domu to posprawdzam, co mówiłeś.
Dziękuję raz jeszcze. Będę meldował o postępach.
Elrikus
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2020, o 09:01

Re: Czujnik NOx

Post autor: Elrikus »

sylmicha pisze: 22 sty 2020, o 11:20 sprawdź świece zapłonowe
Tak się zastanawiam, czy przy slabych świecach nie powinno występować wypadanie zapłonów? Poza tym jeśli opis błędów jest poprawny, to przy niedokladnym spaleniu mieszanki powinien mieć wartości przekroczone a nie poniżej dolnego zakresu. Poza tym sonda Lambda też powinna coś zgłaszać.
Ciężki orzech.
Styl jazdy bliżej do tego co opisałeś niż do Kubicy ;)
Jeździ kobieta :roll:
sylmicha

Re: Czujnik NOx

Post autor: sylmicha »

Teoretycznie masz rację, natomiast praktycznie często jest tak, że np siada podgrzewanie sondy a komputer nic o tym nie wspomina tylko podaje usterkę czujnika NOx. Dlatego często po kolei trzeba wiele innych elementów sprawdzić.
Mayk
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2020, o 16:35

Re: Czujnik NOx

Post autor: Mayk »

Dzień dobry,

dołączam do grupy szczęśliwców posiadających AdBlue w W205 i mających problem.

Rok temu wymieniłem czujnik NOX (rząd 1, czujnik 2 - za katalizatorem). Wyrzucał problem z napięciem zasilania. Kłopot się skńczył na pół roku.
Wracając w lipcu z wakacji zapalił się sprawdź AdBlue i zaczęło się odliczanie. Zatankowałem na stacji niestety i błąd pozostał. Pojechałem do ASO i akurat była akcja serwisowa. Po wgraniu nowego oprogramowania sterującego AdBlue błąd zniknął.
Po miesiącu, czyli w październiku 2019 zaczął pojawiać się znowu Check i błędy czujnika różnicy ciśnień DPF oraz problem z ogrzewaniem sondy lambda. Kupiłem obie części oryginalne, natomiast błędy pojawiały się dalej, te same.
Dotankowałem również AdBlue i pojawił się komunikat Sprawdź AdBlue i odliczanie.
Zaprowadziłem wczoraj samochód do ASO i dzisiaj słyszę, że do wymiany pompa AdBlue + zawór oraz czujnik NOX, ten co wymieniłem rok temu.
Koszt naprawy 10 tys. Powiedziałem, że przecież czujnik wymieniłem na nowy, kiedy pokazywał ten sam błąd co im teraz. Zapytałem czy mają 100% pewności, że po wymianie wszystko będzie ok i... nie mają. W poniedziałek diagnosta ma jeszcze raz konsultować temat.
Mercedes C200 Bluetec, rocznik 2014, przebieg 60 tys km, AdBlue z dystrybutora, jeżdżone po mieście i raz w tygodniu kilkadziesiąt km trasy. Do tego olej i filtry wymieniane co 10 tys km + aktualnie pompa paliwa.

Co o tym myśleć i od czego zacząć? Mam wrażenie, że gdyby diagnoście napisali, żeby dołożyć dętki do kół i to pomoże, to by to zrobił...

Ma ktoś radę od czego zacząć? Zdejmować zbiornik, wyczyścić całość z przewodami, zalać dobrym AdBlue na początek?
Muszę to zrobić na 100% pewności, że będzie działać, ponieważ chcę zmienić samochód, a takiego nikomu nie sprzedam - musi być 100% sprawny.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
M.
Mayk
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2020, o 16:35

Re: Czujnik NOx

Post autor: Mayk »

Sylmicha, jak się z Tobą skontaktować? Tutaj nie mogę.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2020, o 18:41 przez Mayk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michal
Posty: 422
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:10

Re: Czujnik NOx

Post autor: Michal »

Bo masz za mało postów.
Mayk
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2020, o 16:35

Re: Czujnik NOx

Post autor: Mayk »

To wiem, dlatego pytam 🤣 dzisiaj zaczynam walkę z Wami 😉
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości