Strona 5 z 5

Re: Płyn hamulcowy - symbol i ilość

: 14 kwie 2026, o 14:26
autor: Mikun
Bez problemu można to grawitacyjnie zrobić, lub metodą pompuj -trzymaj . Osobiście robie to z komputerem po kolei wszystkie koła , ewentualnie maszyną ATE ale ostatnio coś po 10 latach użytkowania nie chcę wtłaczać (wtłacza powietrze do układu) 😆

Re: Płyn hamulcowy - symbol i ilość

: 14 kwie 2026, o 19:56
autor: pepe008
GLC X253 pisze: 14 kwie 2026, o 13:37 Masz jakieś urządzenie do pomocy - z kategorii - podcisnienie od stron zacisków, lub nadcisnienie od strony zbiorniczka?
Bedzie metoda pompuj-trzymaj. Nie chce mie sie jechac do znajomego na warsztat bo ma teraz urwanie glowy i musial bym czekac… On ma maszyne ATE.

Re: Płyn hamulcowy - symbol i ilość

: 18 kwie 2026, o 16:14
autor: pepe008
Po wymianie...
Do odpowietrznikow potrzebny klucz 11
IMG_7468.jpg
IMG_7468.jpg (98.23 KiB) Przejrzano 2360 razy
Po lewej (spuszczony) plyn po 3 latach i dokladnie 50 kkm / po prawej ten sam plyn co jeszcze mialem dokladnie dla tamtej wymiany w biksie.
Widac stary duzo ciemniejszy.
Oba sprawdzilem testerem.... Oba teoretycznie dobre - 0% wody....
IMG_7469.jpg
IMG_7469.jpg (53.97 KiB) Przejrzano 2360 razy
Po lewej nowe opakowanie.....
IMG_7471.jpg
IMG_7471.jpg (60.11 KiB) Przejrzano 2360 razy
Zastanawia mnie dlaczego sa rozne numery ? A000989560509 kupiony w tym roku, a w 2023 A000989560511.
Jest jakas roznica oprocz numeru?

Re: Płyn hamulcowy - symbol i ilość

: 19 kwie 2026, o 10:44
autor: Siwix
Możliwe że zmienił się producent/dostawca to i numer zmieniono. Płyn ten sam.

Re: Płyn hamulcowy - symbol i ilość

: 14 cze 2026, o 18:05
autor: Gringo_05
Siwix pisze: 29 mar 2026, o 13:29 Ja się tam nie będę kłócił ale "spełnia wymagania" a aprobata producenta auta to nie jest to samo.
Każdy płyn mający aprobatę jest na liście bevo. Ten nie jest, co oczywiście nie oznacza że jest zły.
Jeśli "spełnia wymagania MB". To znaczy, że nie ma przeciwwskazań.
Natomiast "brak aprobaty MB" - jest analogiczne do koszerności, np. wódki "Żubrówki" .
Koszerność zatwierdza rabin, przybijając stempel.