Garmin mappilot update

Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 897
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Garmin mappilot update

Post autor: GLC X253 »

Czyli albo karta jest wadliwa, albo nawigacja jest niesprawna. Sprawdź po nr VIN czy auto ma w specyfikacji opcję nawigacji.
ZW (GLC 250 - 211KM)
bagier
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2020, o 14:27

Re: Garmin mappilot update

Post autor: bagier »

opcję nawigacji ma :) , po włożeniu karty uruchamia i po wyborze adaptacji samochodu wyskakuje ten komunikat , dostałem drugą kartę i jest to samo. chyba jednak czeka mnie wizyta w ASO
Załączniki
IMG_6959.jpeg
IMG_6959.jpeg (17.85 KiB) Przejrzano 1826 razy
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Garmin mappilot update

Post autor: Andrzej »

Chyba że karta była już użyta , jak masz kolegę to wez od niego kartę i zobacz jaki będzie komunikat.
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Garmin mappilot update

Post autor: Wojtek »

Nie było karty wcześniej - to by się zgadzało to co pisałem wcześniej. To jest karta update a jako że wcześniej karty nie było to ta nie działa.
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 897
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Garmin mappilot update

Post autor: GLC X253 »

Dla ułatwienia podaję nr kart z ostatnich lat.
V11 - A213 906 1307
V12 - A213 906 2607
V13 - A213 906 xxxx - proszę kolegów o uzupełnienie.
V14 - A213 906 4507
ZW (GLC 250 - 211KM)
rav119
Posty: 38
Rejestracja: 20 gru 2019, o 11:35

Re: Garmin mappilot update

Post autor: rav119 »

Witam,
Mam kartę SD 2014 od nowości z mapami Europy. Dane nawigacyjne uszkodzone. Chciałem wgrać nowe mapy przez Mercedes Downloader, w trakcie instalacji stale pojawia się błąd jak w załączniku. W serwisie powiedziano mi, że potrzebna jest nowa karta za ok. 900zł. Nie mogę wgrać map na karcie którą posiadam albo czy nie mają obowiązku zapewnić mi stale działającej nawigacji skoro przy jego zakupie za nawigację zapłacono?
Załączniki
nav.png
nav.png (183.84 KiB) Przejrzano 1556 razy
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Garmin mappilot update

Post autor: Wojtek »

Ja bym najpierw spróbował skopiować normalnie w Windows ten katalog (Voice) na dysk i zobaczyć czy normalnie się przegra czy wywali błędy. Jeżeli przegra się bez błędów to z powrotem przegrać go na kartę. Jeżeli jednak wywali błędy to sprawdzić na którym pliku i wtedy napisać tu. Może jakaś dobra duszyczka udostępni ten uszkodzony plik. ;-)
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Garmin mappilot update

Post autor: Andrzej »

Ważne żebyś robił to na dobrym kompie. Musi być też sporo miejsca na dysku komputera jak było mało też miałem problemy. Kartę kup na Alegro nie w serwisie .
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 897
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Garmin mappilot update

Post autor: GLC X253 »

Karta SD ma specjalnie spreparowany system plików w celu zabezpieczenie przed kopiowaniem i nie zawsze komputery sobie z tym radzą (domyślam się że tu ingerują programy antywirusowe). Też kiedyś miałem taki problem przy próbie zrobienia aktualizacji map. Nie pomogło nawet odtworzenie z kopii zapasowej za pomocą programu Mercedesa. Zapewne czeka Cię zakup nowej karty. Klony można kupić nawet za mniej niż 200zł
ZW (GLC 250 - 211KM)
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Garmin mappilot update

Post autor: Wojtek »

Wedlug mnie karta bez problemu daje się skopiować - system plików jest standardowy. Zabezpieczeniem jest numer CIF, którego na większości kart nie ma możliwości zmiany. Obstawiam, że przeniesienie plików z karty na dysk i nagranie ich z powrotem na tą samą kartę nie spowoduje, że karta przestanie działać. Zresztą bez problemu możesz nagrać na karcie np. punkty POI ja nawet kiedyś podmieniłem na karcie plik odpowiedzialny za komunikaty TMC (plik z nawigacji przenośnej Garmin miał kilka linijek z parametrami stacji nadających TMC więcej). Nic to nie zmieniło ale nawigacja nadal działała.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości