Auto Hold - czy da się regulować?

Awatar użytkownika
esszead
Posty: 89
Rejestracja: 10 lis 2022, o 06:46

Auto Hold - czy da się regulować?

Post autor: esszead »

Jak w temacie - moje C43 ma tak zrobiony hold, że żeby go aktywować na postoju, to trzeba NAPRAWDĘ głęboko depnąć pedał hamulca... Żona nie jest w stanie z tego skorzystac w ogóle. Żaden inny merc nie był taki ciężki do załączenia auto holda. Czy to jest coś co się w jakiś sposób dostosowuje/aktywuje/koduje/adaptuje? czy po prostu ten typ tak ma i koniec?
S205 C43
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Auto Hold - czy da się regulować?

Post autor: Schnaider »

Hold powinien się załączyć przy niewielkim docisku i dlatego z kolei moja żona zawsze z tego korzysta.
Jest to niezwykle proste, więc na pewno nie chodzi o każdy egzemplarz tylko coś u Ciebie jest nie tak jak być powinno.
Nawet po wymianie klocków na nowe jeszcze łatwiej to działa.
Obrazek
Awatar użytkownika
esszead
Posty: 89
Rejestracja: 10 lis 2022, o 06:46

Re: Auto Hold - czy da się regulować?

Post autor: esszead »

dlatego pytam, czy są jakieś opcje regulacji... wiem jak to działa i wiem, że teraz nie tak jak powinno ;-)
S205 C43
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Auto Hold - czy da się regulować?

Post autor: Schnaider »

W sensie tak ma działać fabrycznie, bo nic nie wiem, żeby była możliwość regulacji ;)
Obrazek
lajsta
Posty: 166
Rejestracja: 10 lip 2022, o 17:58

Re: Auto Hold - czy da się regulować?

Post autor: lajsta »

U mnie załącza się po dwukrotnym, naciśnięciu pedału hamulca w przeciągu ok. sekundy. Naciskam nie głęboko, do pierwszego wyczuwalnego oporu.
Awatar użytkownika
esszead
Posty: 89
Rejestracja: 10 lis 2022, o 06:46

Re: Auto Hold - czy da się regulować?

Post autor: esszead »

W S, E i CLSie działa to po prostu o wiele "łatwiej". Tutaj często silnik zgaśnie po pełnym zatrzymaniu, a hold jeszcze nie załączy (moja żona opanowała do perfekcji gaszenie auta na światłach na sekundę, tylko po to, żeby z bólem na twarzy próbować tego holda załączyć po ponownym depnięciu, co mnie po prostu irytuje).

Nawet w GT nie ma tego problemu - hold działa od pierwszego depnięcia i o wiele "wcześniej", niż w C a tam jest hamulec o wiele cięższy niż w C43 ;-) Stąd moje pytanie - czy to nie jest jakoś kalibrowane - w końcu jest to funkcja sterowana elektronicznie. Podpytam w ASO czy nie mają na to jakichś procedur - myślałem, że inni posiadacze C też mają podobny objaw, ale wygląda na to, że nie...
S205 C43
Rufio
Posty: 470
Rejestracja: 4 lis 2017, o 09:28

Re: Auto Hold - czy da się regulować?

Post autor: Rufio »

U mnie w C43 trzeba dość mocno wcisnąć pedal do auto hold. Ale nie jest to jakoś problematyczne
Obrazek
C43 AMG kombi
MaKr
Posty: 43
Rejestracja: 24 wrz 2020, o 09:43

Re: Auto Hold - czy da się regulować?

Post autor: MaKr »

U mnie działa przy mocniejszym wciśnięciu pedału w podłogę albo lżejszym, ale podwójnie.
C200 MH
Piotras
Posty: 27
Rejestracja: 13 sty 2018, o 09:06
Lokalizacja: pomorskie

Re: Auto Hold - czy da się regulować?

Post autor: Piotras »

U mnie w C200 trzeba raz mocniej wcisnąć pedal do auto hold
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1148
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Auto Hold - czy da się regulować?

Post autor: zmichal »

Według mnie ten pedał trzeba nie tyle mocno, co szybko wcisnąć, aby załączył się HOLD.
C250 Estate
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość