W205 po liftingu czy przed? Który wybrać?

Dział dla zamierzających nabyć Mercedesa W205.
Leon Zawodowiec
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2024, o 10:54

Re: W205 po liftingu czy przed? Który wybrać?

Post autor: Leon Zawodowiec »

GLC X253 pisze: 23 sty 2024, o 15:41 "I drugie pytanie. Po jakim czasie do wymiany idą np amortyzatory czy jakieś grubsze tematy? Bo zastanawiam się po przebiegu gdzie coś grubszego mogło być robione, a gdzie się coś szykuje. 85 tyś km versus 134 tyś"

Amortyzatory wymieniamy ja są zużyte, a to zależy jak było użytkowane auto, czasem nawet najechanie dużej dziury w drodze przy sporej prędkości może spowodować znaczny ubytek w trwałości. 135 tys km sugeruje zbliżające się spore wydatki wyniajace z standardowego serwisu - obsługa skrzyni biegów, hamulców itp. - 85 tys jest nieco bezpieczniejsze, ale ma więcej lat więc i tak serwis skrzyni biegów Cię nie ominie. Warto zrobić profesionalny test komputerowy odnośnie ewentualnych usterek które nie są sygnalizowane kontrolkami. Co do hamulców to jest duży wątek na tym forum i warto go przestudiować.
O widzisz, to też daje do myślenia. Zerknę na wątek odnośnie hamulców.
A jeszcze pytanie typowo związane z kupnem, bo chce się zaopatrzyć w czujnik lakieru żeby najpierw samemu zmierzyć auto. Wystarczy taki taki który ogarnia blachę w ocynku czy powinien być taki który ma również pomiar na aluminium? Pytam bo gdzieś widziałem, że ktoś pisał, że nie mógł czegoś zmierzyć (czujnik nie pokazywał), a nie mogę odnaleźć gdzie to było napisane.
MSDaber
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2023, o 14:29

Re: W205 po liftingu czy przed? Który wybrać?

Post autor: MSDaber »

Musisz mieć czujnik co wykrywa aluminium. Maska, błotniki przednie i poszycia drzwi są wykonane z aluminium.
f1sz
Posty: 58
Rejestracja: 1 mar 2021, o 11:13

Re: W205 po liftingu czy przed? Który wybrać?

Post autor: f1sz »

Leon Zawodowiec pisze: 23 sty 2024, o 17:40 O widzisz, to też daje do myślenia. Zerknę na wątek odnośnie hamulców.
A jeszcze pytanie typowo związane z kupnem, bo chce się zaopatrzyć w czujnik lakieru żeby najpierw samemu zmierzyć auto. Wystarczy taki taki który ogarnia blachę w ocynku czy powinien być taki który ma również pomiar na aluminium? Pytam bo gdzieś widziałem, że ktoś pisał, że nie mógł czegoś zmierzyć (czujnik nie pokazywał), a nie mogę odnaleźć gdzie to było napisane.
Tak, musi być czujnik do amelinium.
Polecam polskiego prodig-techa np. taki - jeden z tańszych: https://allegro.pl/oferta/miernik-grubo ... tent=90289
S205 220d 170PS 4matic
Łukaszek77
Posty: 159
Rejestracja: 28 lut 2020, o 19:02
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W205 po liftingu czy przed? Który wybrać?

Post autor: Łukaszek77 »

Leon Zawodowiec pisze: 22 sty 2024, o 14:53
Łukaszek77 pisze: 22 sty 2024, o 13:20
Leon Zawodowiec pisze: 22 sty 2024, o 11:46 GLC X253, dziękuję za trafną uwagę odnośnie systemów bezpieczeństwa i komfortu. Mam 33 lata. Z tego co ustaliłem z właścicielami to niestety olej w skrzyni nie był wymieniany w żadnym z nich. W tych dwóch pierwszych podobno klocki i tarcze będą do zrobienia, z tym że w tym 2016 tylko przód lub tylko tył. Tak zapewniała właścicielka. Ten ostatni to Pan który handluje samochodami i odkupił go od banku po leasingu innego właściciela więc raczej się pod niego nie ustawiam
Koszt hamulców przy pakiecie AMG jest wyższy niż bez pakietu... oryginalne tarcze do przodu kosztują ok. 1.000,00 PLN za sztukę... posprawdzaj dokładnie co jest do zrobienia i targuj... :)
To kwota w ASO czy poza ASO?
I drugie pytanie. Po jakim czasie do wymiany idą np amortyzatory czy jakieś grubsze tematy? Bo zastanawiam się po przebiegu gdzie coś grubszego mogło być robione, a gdzie się coś szykuje. 85 tyś km versus 134 tyś
Oryginalnych tarczy taniej nie kupisz... Zamienniki owszem... Ja przez 118k wymieniałem tylko tarcze no i oczywiście klocki dwa komplety z przodu i cztery z tyłu.... Zawieszenie bez uwag, amortyzatory również... Przy badaniu technicznym miały ok 70 % sprawności... Nic więcej nie było robione po za regularnym przeglądami raz w roku lub co 10-12k
C200 Estate 4Matic MY2018 AMG + BRABUS Xtra
Leon Zawodowiec
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2024, o 10:54

Re: W205 po liftingu czy przed? Który wybrać?

Post autor: Leon Zawodowiec »

Dziękuję za odpowiedzi Panowie :)
Myślę, żeby przed przyjazdem wykupić raport po VIN np z tej strony:

https://vinstory.pl

Korzystał ktoś z Was z tego? Warto?
Jest jeszcze raport AutoDNA, ale nie wiem który lepszy/gorszy. Czy może polecacie jakiś jeszcze inny?
BBbiker
Posty: 651
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: W205 po liftingu czy przed? Który wybrać?

Post autor: BBbiker »

Ja bym po lifcie raczej nie kupował z uwagi na obowiązkowy filtr GPF od października 2018. Również silniki 1,5 są gorsze od 1,6 które nawet w wersji 129KM jest całkiem OK w połączeniu z 9g-tronic.
No ale tak sobie przebierać można w salonie i dopłacać za każdą opcję a przy używkach priorytetem jest pochodzenie auta i jego stan techniczny -jak najniższy przebieg i cena.
Rufio
Posty: 470
Rejestracja: 4 lis 2017, o 09:28

Re: W205 po liftingu czy przed? Który wybrać?

Post autor: Rufio »

Nie przejmuj się tym czy jest GPF, bierz to co lepsze.
Mam kolejne BMW teraz z benzynowe z GPFem i zero problemów. Podejrzewam w Mercedesie nie będzie problemu
To nie KIA gdzie użytkownicy walczą z importerem, serwisem, w kwestii GPFu. Zresztą sąsiad na ulicy ma nowego Sportego i też walczy z GPFem.
Obrazek
C43 AMG kombi
MaKr
Posty: 44
Rejestracja: 24 wrz 2020, o 09:43

Re: W205 po liftingu czy przed? Który wybrać?

Post autor: MaKr »

Mam polifta, przejechane 90k - zero problemów z GPF-em i czymkolwiek innym. Regularne serwisowanie do 10-12k.
Dla mnie osobiście multimedia w przedlifcie trącą już mocno mychą. Polifcie czuć i widać zmianę jeżeli o to chodzi choć do nowych multimediów jak w W206 trochę jeszcze u brakuje ;)
C200 MH
BBbiker
Posty: 651
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: W205 po liftingu czy przed? Który wybrać?

Post autor: BBbiker »

Rufio pisze: 29 sty 2024, o 22:02 Nie przejmuj się tym czy jest GPF, bierz to co lepsze.
Mam kolejne BMW teraz z benzynowe z GPFem i zero problemów. Podejrzewam w Mercedesie nie będzie problemu
To nie KIA gdzie użytkownicy walczą z importerem, serwisem, w kwestii GPFu. Zresztą sąsiad na ulicy ma nowego Sportego i też walczy z GPFem.
KIA i Hyunday - tam to już jest dramat z tym dziadostwem.
Myślę, że prędzej czy później w każdym będzie problem kwestia eksploatacji i przebiegu - zasadniczo to są podobne rozwiązania i jeszcze do tego trzeba olej niskopopiołowy bez siarki stosować a taki gorzej smaruje..
Multimedia są dla gadżeciarzy ja tam wolę te zwykłe analogowe przyrządy o ile są ładnie wykonane.
Jak ktoś chce mieć ekran 32" (i zamiast na drogę patrzeć to oglądać filmy) zawsze można taki zamontować do każdego auta.
Znajoma tak zainstalowała w E klasie coupe z 2011 roku. przed fabrycznym ekranem i jest.
Czegoś tu nie rozumiem - w Niemczech już specjalne ciężarówki policyjne jeżdżą i wyłapują kierowców używających telefonu a tu wielkie tablety ponad 12" ludzie się w nie gapią kilkanaście sekund grzebią w trakcie jazdy nie widząc co na drodze siędizeje, żeby sobie temperaturę podkręcić co kiedyś ułamku sekundy robiło się pokrętłem i jest OK bo fabryka zamontowała taki badziew?
Awatar użytkownika
Shawn_Trn
Posty: 77
Rejestracja: 14 lut 2021, o 20:48
Lokalizacja: Toruń

Re: W205 po liftingu czy przed? Który wybrać?

Post autor: Shawn_Trn »

Tylko tego nie bierz, chociaż to chyba pierwsza modyfikacja w PL z sedana na hatchback :shock: :lol: :|
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/m ... G9Uuy.html
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości