Wymiana oleju w skrzyni biegów

Piter_22
Posty: 6
Rejestracja: 2 cze 2020, o 11:29

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Piter_22 »

p4t pisze: 29 sie 2022, o 21:11 Sam dostałem wycenę od ASO Kosmowski i nie pasuje mi tam kilka rzeczy. Przede wszystkim w częściach pozycja nr 14 oraz mała ilość oleju przekładniowego i w dodatku w dwóch specyfikacjach?

Obrazek
Kolego, zdaje się, że oleju faktycznie mało przewidzieli... Ja dostałem właśnie kosztorys (skrzynia 9g) i mam w dwóch pozycjach łącznie 8,15 l (zakładając, ze 1sz = 1 l). Natomiast na pewno korzystniejsze ceny, ja w ASO w Warszawie przed chwilą dostałem taką wycenę i bez rabatów.

Obrazek

Łącznie wymiana samego oleju z miską ponad 3,500 brutto... Szukam gdzie indziej. Mam zresztą podobny dylemat, co koledzy wcześniej - auto ma 5lat/60kkm i chociaż do tej pory nie miałem wątpliwości, żeby to zrobić teraz... To z taką ceną nabieram wątpliwości :roll:
C200 4MATIC 2017
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 892
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: GLC X253 »

Te dwie pozycje wynikają z tego że wg procedury MB wymieniany jest także olej w skrzyni rozdzielczej (4 Matic).
ZW (GLC 250 - 211KM)
p4t
Posty: 35
Rejestracja: 24 sie 2022, o 17:19

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: p4t »

Piter_22 pisze: 22 wrz 2022, o 15:11
p4t pisze: 29 sie 2022, o 21:11 Sam dostałem wycenę od ASO Kosmowski i nie pasuje mi tam kilka rzeczy. Przede wszystkim w częściach pozycja nr 14 oraz mała ilość oleju przekładniowego i w dodatku w dwóch specyfikacjach?

Obrazek
Kolego, zdaje się, że oleju faktycznie mało przewidzieli... Ja dostałem właśnie kosztorys (skrzynia 9g) i mam w dwóch pozycjach łącznie 8,15 l (zakładając, ze 1sz = 1 l). Natomiast na pewno korzystniejsze ceny, ja w ASO w Warszawie przed chwilą dostałem taką wycenę i bez rabatów.

Obrazek

Łącznie wymiana samego oleju z miską ponad 3,500 brutto... Szukam gdzie indziej. Mam zresztą podobny dylemat, co koledzy wcześniej - auto ma 5lat/60kkm i chociaż do tej pory nie miałem wątpliwości, żeby to zrobić teraz... To z taką ceną nabieram wątpliwości :roll:

Teraz już wiem ile dokładnie oleju i gdzie jest wymieniane. Jestem już po wymianie. Zdecydowałem się to zrobić u Zasady ponieważ kosmowskiego, po perypetiach z nimi w poprzednich latach, omijam szerokim łukiem. Zrobiłem to kompleksowo razem z zakupem części u Zasady, chociaż dzięki forumowiczowi treborsos (pisał stronę wcześniej) mogłem części kupić taniej. Jednak u Zasady zaproponowali mi zbliżoną cenę więc już tak pozostało. W sumie za kompleksową wymianę oleju w skrzyni wraz ze wszystkimi niezbędnymi częściami i olejami zapłaciłem 2510 zł. Można by to zrobić taniej np. w warsztacie niezależnym na częściach zamiennych ale wolałem nie ryzykować jako że samochód jest "jeszcze stosunkowo młody 8-) "
A tą ceną 3500 zł powiedz tym w Warszawce żeby puknęli się w czoło bo żyją we własnym matriksie chyba :lol: Taniej będzie przejechać pół Polski i to zrobić heh...
TYCZYW
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2020, o 00:29

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: TYCZYW »

Cześć,
w niedalekiej przyszłości czeka mnie wymiana oleju w skrzyni biegów 9G, 4matic. Jestem zszokowany wyceną w ASO we Wrocławiu.
Za taki serwis liczą sobie 3600 -3900 zł!!!!.
Czy ktoś jest w stanie mnie przekonać, że takie koszty są uzasadnione? Co tak naprawdę jest wymieniane dla mojego modelu? Czy 4matic w tak znacznym stopniu zwiększa cenę?
Czy jest ktoś w stanie polecić serwis we Wrocławiu lub na Górnym Śląsku, gdzie mogę zrobić to porządnie, ale za jakąś rozsądną cenę?

Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2023, o 14:33 przez TYCZYW, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Schnaider »

Tak, ASO właśnie tyle sobie życzy i nie dotyczy to danego modelu, ale ogólnie tak jest. Uzasadnienie kosztów? Marża 70% bo to ASO...
We Wrocku przy Bielanach masz nieautoryzowany serwis Autodawid, choć nie wiem jak tam sobie gościu policzy za taką czynność.
Ja wymieniałem w okolicach Bolesławca za 1 700 zł.
Obrazek
treborsos
Posty: 85
Rejestracja: 31 gru 2020, o 13:14

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: treborsos »

Schnaider pisze: 27 lut 2023, o 15:06 Tak, ASO właśnie tyle sobie życzy i nie dotyczy to danego modelu, ale ogólnie tak jest. Uzasadnienie kosztów? Marża 70% bo to ASO...
We Wrocku przy Bielanach masz nieautoryzowany serwis Autodawid, choć nie wiem jak tam sobie gościu policzy za taką czynność.
Ja wymieniałem w okolicach Bolesławca za 1 700 zł.
9Gtronic i na oryginalnych częściach?
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1147
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: zmichal »

U mnie zbliża się termin przeglądu B7 + wymiana oleju w skrzyni 9G. Ze wstępnego kosztorysu wynika, że za całość wyjdzie ok 4000 zł, w tym wymiana oleju w skrzyni około 2000 zł.
C250 Estate
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Schnaider »

treborsos pisze: 27 lut 2023, o 15:12 9Gtronic i na oryginalnych częściach?
7G Tronic. Części oryginalne.
Obrazek
treborsos
Posty: 85
Rejestracja: 31 gru 2020, o 13:14

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: treborsos »

7G tronic - inny olej, filtry bez miski. 9G raczej w tej kwocie nie do zrobienia - chyba że z chińską miską.
Mikun
Posty: 292
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 07:50

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Mikun »

Kup na allegro gotowy zestaw do wymiany w oryginale, ja tak zawsze robię... znajdziesz bez problemu z gwarancją oryginału od autoryzowanego serwisu gwiazdy , duuużo taniej . Kwestia wymiany w warsztacie który to ogarnie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości