Wymiana oleju w skrzyni biegów

Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1147
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: zmichal »

Pousuwałem część postów. Proszę trzymać się tematu dyskusji.
C250 Estate
Marcin1929
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2023, o 22:06

Wymiana oleju w automatycznej skrzynii biegów

Post autor: Marcin1929 »

Mam pytanko. Kiedy wymienic olej w skrzyni automatycznej? Mam przejechane 123tys . Mercedes c220 2019rok. Pierwszy raz jestem tutaj na forum. Więc proszę o wyrozumiałość jak coś źle pytam. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Schnaider »

Witaj Marcin na forum. Tutaj służymy pomocą jak najbardziej.
Twój temat przeniosłem do ogólnego wątku "Wymiana oleju w skrzyni biegów" i możesz sobie to prześledzić - całe 12 stron :D
Odpowiadając na Twoje pytanie wprost: należy przy tym przebiegu wymienić olej w skrzyni biegów.

Na stronie 4 jest wycinek z instrukcji.
viewtopic.php?t=346&start=30

Poniżej raz jeszcze zamieszczony.
Załączniki
Wymiana oleju w skrzyni biegów.JPG
Wymiana oleju w skrzyni biegów.JPG (25.16 KiB) Przejrzano 337 razy
Obrazek
BBbiker
Posty: 650
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: BBbiker »

Dla informacji - wymieniłem ten olej ze wszystkim co trzeba do tego nowe świece i usługa przeglądu (kontrola hamulców, luzów itp) z wymianą oleju w silniku i wszystkich filtrów (olej silnikowy i filtry moje) za kwotę około 1800 PLN - czyli sama wymiana oleju w automacie była poniżej 1500 PLN z materiałami.
Co wlano/zamontowano? Zestaw wymienny od FEBI Bilstein.
Póki co od kilku tysięcy auto jeździ lepiej niż na oleju oryginalnym w zasadzie jeździ idealnie
a wymiana miała miejsce "z okazji "przekroczenia wieku 5 lat i przebiegu 50 tys. km.
Po tym przebiegu nie było wielu zanieczyszczeń w starym filtrze ale jakieś były.
Przed wymianą zdarzały się jakieś stuknięcia-szarpnięcia z rana po wrzuceniu R
wiec polecam wymieniać olej częściej niż podaje książka.
Myślę że te 50-70 tys. km jest wskazane.
Tak że reasumując Łukaszek77 nie miałeś Pan racji.
egisek78
Posty: 141
Rejestracja: 1 lis 2019, o 10:56

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: egisek78 »

Witam...
też jestem za wcześniejszą jej wymianą. Osobiście mam W205 1.6 129 KM z "X" 2019 r.- olej wymieniam w ASO co 10.000- max. 12.000 km (pojazd użytkowany głównie po mieście- krótkie odcinki). Aktualny przebieg 58.500 km więc olej w 9G wymienię pod koniec 2024 roku wtedy gdy wóz będzie miał równe 5 lat od wyjechania z salonu MB Zasada Łódź.
Zrobię to też w ASO po to by zachować historię serwisową, a przede wszystkim by były to oryginalne materiały (i gwarancja ASO na usługę i części)- koszt w tym roku w powyższym serwisie wynosi 3800 zł- w przypadku 9G, więc domniemuje, że w 2024 r. będzie wyższy ale to jest koszt posiadania "gwiazdy" i tak jak Ktoś mądrze wspomniał to nie jest forum użytkowników Fiatów Punto Panowie...jak Kogoś nie stać na wymianę oleju w skrzyni 9G to po co kupował ten Ktoś MB skoro Go nie stać na jego utrzymanie- wg mnie to są tzw. pozorne oszczędności...- bez obrazy...
Pozdrawiam Forumowiczów :)
Wrcfan
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2021, o 18:42

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Wrcfan »

Egisek78 znam przypadki wUK że ASO Mercedes brał kasę za wymianę, a jej nie robił. U znajomego w E klasie 2 tygodnie po wymianie ściągaliśmy osłonę, wypadło kilka kamyków i bród jakby conajmniej rok nie była ściągana. Miska skrzyni stara z rysami. Tłumaczyli się tym że swierzak zaparkował jego auto w miejscu dla aut już po serwisie. Dlatego ja wolę dać do prywatnego garażu który specjalizuje się w jednej marce i niektórzy też robią wpis do bazy danych Mercedesa.
W205 c220d 4matic AMG Line
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Schnaider »

egisek78 pisze: 15 gru 2023, o 20:44 Zrobię to też w ASO po to by zachować historię serwisową, a przede wszystkim by były to oryginalne materiały (i gwarancja ASO na usługę i części)- koszt w tym roku w powyższym serwisie wynosi 3800 zł- w przypadku 9G, więc domniemuje, że w 2024 r. będzie wyższy ale to jest koszt posiadania "gwiazdy" i tak jak Ktoś mądrze wspomniał to nie jest forum użytkowników Fiatów Punto Panowie...jak Kogoś nie stać na wymianę oleju w skrzyni 9G to po co kupował ten Ktoś MB skoro Go nie stać na jego utrzymanie- wg mnie to są tzw. pozorne oszczędności...- bez obrazy...
Czyli wiesz, że jesteś w ASO okradany, ale próbujesz to sobie w jakiś sposób wytłumaczyć :twisted:
Mądre wydawanie pieniędzy nie oznacza skąpstwa i że kogoś nie stać na coś.
Obrazek
egisek78
Posty: 141
Rejestracja: 1 lis 2019, o 10:56

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: egisek78 »

Witam...
Schnaider wiesz to można w różny sposób interpretować...chce wierzyć, że nie jestem okradany..., poza tym jaką mam pewność, że przysłowiowy "prywaciarz" tez tego nie robi? Przecież zarówno w przypadku ASO jak i "prywaciarza" nie stoję przy nich i nie patrze im na ręce...Zastanawia mnie tylko jedno- Ja akurat mam W205 jedną z tańszych, bo 129 KM 1.6 i nie żałuje na serwis...wszyscy wiemy, że są egzemplarze dwu krotnie droższe jak nie trzy czy nawet czterokrotnie droższe... i skoro wymiana oleju w 9G w moim przypadku odbywa się raz na 5 lat to nie będę się zastanawiał i szukał kogoś poza ASO za tysiąc złotych mniej skoro to i tak rozkłada się na 5 lat...a a a teraz mam pytanie do Ciebie masz dwie podobne W205, tj. ta sama wersja, podobny przebieg, stan i niemal podobna cena...którą wybierasz...tą serwisowaną w ASO z wszystkimi wpisami, fakturami, itp. czy poza ASO ?
Pozdrawiam :)
Łukaszek77
Posty: 158
Rejestracja: 28 lut 2020, o 19:02
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Łukaszek77 »

Egisek78 oczywiście, że tą z potwierdzonymi serwisami..... :) Przynajmniej 90% osób kupujących auto używane zwraca na to uwagę. A fakt, że Serwisy są podatne na oszukiwanie klientów jest znany nie od dziś... w latach 90 przed przyjazdem do ASO znakowało się się swoje stare filtry żeby mieć pewność, że zostały wymienione... W trakcie gwarancji korzystałem z ASO, ale zawsze pod "opieką" mojego znajomego. Szkody komunikacyjne likwidowałem również w ASO. Teraz korzystam z niezależnego Serwisu, którego właścicielem jest mój bardzo dobry znajomy i który znam od 25 lat i płacę połowę tego co zapłacił bym w ASO... :) Serwis ma możliwość dokonywania wpisów w Książkę MB. Newralgiczne części takie jak np. zestaw do wymiany oleju w 9g mam założone oryginalne z ASO. Ponieważ jest to jeden z większych serwisów, ma bardzo dobre rabaty w ASO, zresztą naprawia też samochody dla ASO MB w przypadku gdy ASO nie jest wstanie sobie poradzić z usterką.

W 101% zgadzam się ze Schnaiderem, że mądre wydawanie pieniędzy jest sukcesem w ich pomnażaniu i jeżeli można to samo kupić taniej to dlaczego z tego nie skorzystać.

Sprzedawałem teraz auto, które miałem w domu od 13 lat... miało pełną historię serwisową z 13 lat, z FV, wydrukiem ze wszystkimi przeglądami i naprawami... poszło w ciągu trzech dni...

Oczywiście ASO - ASO nie równe... jedne są rzetelne i robią wszystko zgodnie ze sztuką, a w innych można "na lewo" od pracowników kupić to za co inni już zapłacili na FV. W ASO jak wszędzie też pracują ludzie...

Ja nie jestem w stanie złego słowa powiedzieć na ASO MB Czacha w Rzeszowie....
Ostatnio zmieniony 19 gru 2023, o 08:24 przez Łukaszek77, łącznie zmieniany 1 raz.
C200 Estate 4Matic MY2018 AMG + BRABUS Xtra
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Schnaider »

Często w prywatnych warsztatach pracują ludzie z doświadczeniem i przede wszystkim pasjonaci. Takich wolę bardziej niż służbistów. Tym bardziej, że niektórzy już też mają wpisy do książki elektronicznej.
Z ASO nie mam miłych wspomnień, a przerabiałem kilka.
Gdybym kupował auto i miał udokumentowany serwis z nieautoryzowanego warsztatu nie miałoby to dla mnie znaczenia. Co najwyżej pojechałbym z nim do ASO na przegląd, bo potrafią szukać problemów (gorzej z ich rozwiązywaniem).
Jeśli masz auto na firmę lub w leasing, to możesz wrzucić takie wydatki w koszty i odpisać od podatku. Inaczej jeśli wydajesz prywatne pieniądze.
Nawet dla swojej żony wydaj mniej na auto i zabierz ją do Douglas na zakupy za 1 000 zł. Będzie przeszczęśliwa :twisted:
Reasumując, żeby już nie rozwijać off topica każdy decyduje jak wydaje pieniądze. Mamy osobny temat warsztaty, żeby sobie polecać/odradzać i uczyć się na błędach. W serwisowaniu w ASO nie ma też nic złego - nawet dla starszych roczników zdarzają się ciekawe promocje przeglądów.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości