Ambient Light

sylmicha

Re: Ambient Light

Post autor: sylmicha »

Zrób proszę zdjęcia połączeń i elementów zestawu tego ambiente. Moduł, którego numer podajesz ma puste gniazdo do oryginalnego ambiente. Jakie masz urządzenie,którym kodujesz?
pitpol
Posty: 36
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ambient Light

Post autor: pitpol »

dk1 pisze: 31 sty 2020, o 10:58 Witam

Widzę że jesteś obeznany w temacie. Mam pytanie chciałem klientowi zamontować ambient light w GLC (czyli można powiedzieć że to samo co w205). Zamówiliśmy w chinach cały zestaw do ambient (światłowody, wiązki, i moduły do tego zestawu). Moduły są wpinane między wiązkę zasilania z canem w sterownikach drzwi (czyli mają zasilanie i są wpięte w can). Zakodowałem w radiu ambient light i pojawiło się menu do obsługi i w ezs. Wg producenta powinno to działać ale nie działa. cały czas świeci na czerwono i nie da się nic zmienić. W menu obojętnie co chcę ustawić zwsze wskakuje mi z powrotem na pomarańczowy kolor i jasność 0. Z odpiętym tym wszyskim jest to samo. na pinach w modułach drzwi też mam brak zasilania tam gdzie powinno być zasilanie diód od ambient. Także cos w aucie jest nie tak. CZy trzeba coś jeszcze kodować ? Chyba że moduły drzwi nie obsługują funkcji ambient (chociaż piny są w tych miejscach) ?
Dosłownie z tydzień temu miałem montaż takiego systemu ambiente z Chin u mnie w W205. Moja wersja ze stanów też nie miała. U mnie wszystko działa podswietlenie od 0-5 i zmienia kolory. W menu radia pokazują sie tylko 3 kolory ale u mnie to nie jest wiążące krecąc pokrętłem zmienia mi się barwa i mam strasznie dużo odcieni, czerwony , niebieski , zółty , zielony i w róznych odcieniach. Jak wrócę z urlopu wrzuce trochę fotek i pokażę jak to wygląda ale jest super, mam podświetlenie w drzwiach panelu srodkowym i pod nogami z przodu kierowcy i pasazera.
sylmicha

Re: Ambient Light

Post autor: sylmicha »

Więc ten zestaw musi mieć swój moduł i diody zasilane 4 przewodami,model przed FL ma inne diody i zasilanie 3 przewodami i te diody mają inną podstawę barw dlatego są tylko 3 kolory.
dk1
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2020, o 10:45

Re: Ambient Light

Post autor: dk1 »

W poniedziałek zrobię te zdjęcia. Koduję launchem ale w nowych mercach idzie wszystko bez problemu kodować. Zestaw jest 4 przewodowy i podłączany do zasilania i cana, nie trzeba nic podłączac do pinów z ambient. I ma swoje moduły do każdych drzwi, powinien brać info z cana ale tego nie robi. Pitpol może wysłał byś mi nr na priv bo może szybciej będzie niż pisać jak jest wogole taka możliwość.
pitpol
Posty: 36
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ambient Light

Post autor: pitpol »

dk1 pisze: 1 lut 2020, o 15:01 W poniedziałek zrobię te zdjęcia. Koduję launchem ale w nowych mercach idzie wszystko bez problemu kodować. Zestaw jest 4 przewodowy i podłączany do zasilania i cana, nie trzeba nic podłączac do pinów z ambient. I ma swoje moduły do każdych drzwi, powinien brać info z cana ale tego nie robi. Pitpol może wysłał byś mi nr na priv bo może szybciej będzie niż pisać jak jest wogole taka możliwość.
Ja tylko dostarczyłem towar montował i kodował mi kto inny, zresztą nie tylko to . Ja Ci za bardzo nie pomogę, ewentualnie jak do mnie napiszesz do mogę wysłać do niego namiar może jakieś informacje uzyskasz, watpie żebyś launchem był w stanie to poprawnie zakodować.
sylmicha

Re: Ambient Light

Post autor: sylmicha »

dk1 pisze: 1 lut 2020, o 15:01 W poniedziałek zrobię te zdjęcia. Koduję launchem ale w nowych mercach idzie wszystko bez problemu kodować. Zestaw jest 4 przewodowy i podłączany do zasilania i cana, nie trzeba nic podłączac do pinów z ambient. I ma swoje moduły do każdych drzwi, powinien brać info z cana ale tego nie robi. Pitpol może wysłał byś mi nr na priv bo może szybciej będzie niż pisać jak jest wogole taka możliwość.
A jak się wpinasz w szynę CAN,w którym miejscu? I czy przewody idące do CAN są proste czy zrobione w "warkoczyk"? Tzn skręcone.
Tak z ciekawości jaki model tego Launcha?
Eryk
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2020, o 23:50

Re: Ambient Light

Post autor: Eryk »

Czesc
mozesz podac u kogo to montowałes, adres lub telefon. chodzi mi o ambien light i czujniki lub kamera na przód
Najlepiej na priv, dzieki
pitpol pisze: 1 lut 2020, o 10:23
dk1 pisze: 31 sty 2020, o 10:58 Witam

Widzę że jesteś obeznany w temacie. Mam pytanie chciałem klientowi zamontować ambient light w GLC (czyli można powiedzieć że to samo co w205). Zamówiliśmy w chinach cały zestaw do ambient (światłowody, wiązki, i moduły do tego zestawu). Moduły są wpinane między wiązkę zasilania z canem w sterownikach drzwi (czyli mają zasilanie i są wpięte w can). Zakodowałem w radiu ambient light i pojawiło się menu do obsługi i w ezs. Wg producenta powinno to działać ale nie działa. cały czas świeci na czerwono i nie da się nic zmienić. W menu obojętnie co chcę ustawić zwsze wskakuje mi z powrotem na pomarańczowy kolor i jasność 0. Z odpiętym tym wszyskim jest to samo. na pinach w modułach drzwi też mam brak zasilania tam gdzie powinno być zasilanie diód od ambient. Także cos w aucie jest nie tak. CZy trzeba coś jeszcze kodować ? Chyba że moduły drzwi nie obsługują funkcji ambient (chociaż piny są w tych miejscach) ?
Dosłownie z tydzień temu miałem montaż takiego systemu ambiente z Chin u mnie w W205. Moja wersja ze stanów też nie miała. U mnie wszystko działa podswietlenie od 0-5 i zmienia kolory. W menu radia pokazują sie tylko 3 kolory ale u mnie to nie jest wiążące krecąc pokrętłem zmienia mi się barwa i mam strasznie dużo odcieni, czerwony , niebieski , zółty , zielony i w róznych odcieniach. Jak wrócę z urlopu wrzuce trochę fotek i pokażę jak to wygląda ale jest super, mam podświetlenie w drzwiach panelu srodkowym i pod nogami z przodu kierowcy i pasazera.
pitpol
Posty: 36
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ambient Light

Post autor: pitpol »

Eryk pisze: 19 lut 2020, o 19:04 Czesc
mozesz podac u kogo to montowałes, adres lub telefon. chodzi mi o ambien light i czujniki lub kamera na przód
Najlepiej na priv, dzieki
pitpol pisze: 1 lut 2020, o 10:23
dk1 pisze: 31 sty 2020, o 10:58 Witam

Widzę że jesteś obeznany w temacie. Mam pytanie chciałem klientowi zamontować ambient light w GLC (czyli można powiedzieć że to samo co w205). Zamówiliśmy w chinach cały zestaw do ambient (światłowody, wiązki, i moduły do tego zestawu). Moduły są wpinane między wiązkę zasilania z canem w sterownikach drzwi (czyli mają zasilanie i są wpięte w can). Zakodowałem w radiu ambient light i pojawiło się menu do obsługi i w ezs. Wg producenta powinno to działać ale nie działa. cały czas świeci na czerwono i nie da się nic zmienić. W menu obojętnie co chcę ustawić zwsze wskakuje mi z powrotem na pomarańczowy kolor i jasność 0. Z odpiętym tym wszyskim jest to samo. na pinach w modułach drzwi też mam brak zasilania tam gdzie powinno być zasilanie diód od ambient. Także cos w aucie jest nie tak. CZy trzeba coś jeszcze kodować ? Chyba że moduły drzwi nie obsługują funkcji ambient (chociaż piny są w tych miejscach) ?
Dosłownie z tydzień temu miałem montaż takiego systemu ambiente z Chin u mnie w W205. Moja wersja ze stanów też nie miała. U mnie wszystko działa podswietlenie od 0-5 i zmienia kolory. W menu radia pokazują sie tylko 3 kolory ale u mnie to nie jest wiążące krecąc pokrętłem zmienia mi się barwa i mam strasznie dużo odcieni, czerwony , niebieski , zółty , zielony i w róznych odcieniach. Jak wrócę z urlopu wrzuce trochę fotek i pokażę jak to wygląda ale jest super, mam podświetlenie w drzwiach panelu srodkowym i pod nogami z przodu kierowcy i pasazera.
Na priv masz kontakt
pitpol
Posty: 36
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ambient Light

Post autor: pitpol »

Poprosiłem montera o wrzucenie filmiku jak to wyglada po montażu.

https://youtu.be/2rSEyqszwd4
BBbiker
Posty: 651
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: Ambient Light

Post autor: BBbiker »

Kiedy zobaczyłem ten ambient pierwszy raz to było wow!
A teraz?
Teraz wygląda to dla mnie kiczowato, do tego w trakcie jazdy nocnej odbija się w szybach a mnie odbicia w szybie wkurzają.
Cieszę się ze nie mam:)
Ogólnie obserwuję ciekawe zjawisko socjologiczne - ludzie mają coś ze sroki - lubią błyskotki i świecidełka.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości