Akumulator-wymiana na nowy

sylmicha

Re: Akumulator-wymiana na nowy

Post autor: sylmicha »

Akumulator agm ładuje się specjalną ładowarką mikroprocesorową, a nie zwykłym prostownikiem. Jeśli jeździ się tylko lub w większości po mieście to powinno go się doładować na Full co kilka tygodni.
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Akumulator-wymiana na nowy

Post autor: Schnaider »

Dzięki za sugestię, ale czy jest sens ładować pięciolatka?
To chyba jakby podawać doping 90-latkowi, żeby jeszcze próbował biec, więc szykuję się na wymianę i na następne kilka lat spokój.
Tylko dobrze,ze już taki wątek był, bo tak jak napisałem instrukcja MB podaje co innego, a na Google znalazłem jakieś info z B-klasy, że ten komunikat to przegrzanie automatycznej skrzyni biegów...Chociaż od razu domyśliłem się, że musi chodzi o Aku.
Akumulator po kilku latach trzeba po prostu wymienić i tyle.
Dzięki za info o start/stop - to też się łączy w jedną całość w moim przypadku.
Obrazek
adam
Posty: 138
Rejestracja: 28 paź 2017, o 23:43

Re: Akumulator-wymiana na nowy

Post autor: adam »

Akumulator znajduje się z lewej strony po otwarciu maski przy samej szybie. Przekręca się 5 plastikowych zapinek w położenie z otwartą kłódeczka(jest to obrazkowo ładnie opisane na tej plastikowej pokrywie).Potem trzeba dość energicznie pociągnąć całą pokrywę do góry i trochę w kierunku od szyby i wyjąć,pod jej spodem jest filtr kabinowy tak zwany zewnętrzny,można przy okazji sobie go wyjąć i zobaczyć w jakim jest stanie.
Potem zostaje tylko odkręcić klemy,cienki, czarny przewód odpowietrzenia należy wyciągnąć z akumulatora i wyjąć akumulator.Tak było w moim przypadku,bo nie mam możliwości ładowania aku bez wyciągania go.
sylmicha

Re: Akumulator-wymiana na nowy

Post autor: sylmicha »

Kolego właściwa wymiana akumulatora powinna się odbyć bez zaniku napięcia w układzie elektrycznym auta. Przed odpięciem klem akumulatora powinno być podłączone zasilanie zewnętrzne. Po wymianie akumulator powinien być przypisany do auta. Nie te czasy żeby w taki sposób zmieniać baterię bo można sobie niezłych problemów narobić.
adam
Posty: 138
Rejestracja: 28 paź 2017, o 23:43

Re: Akumulator-wymiana na nowy

Post autor: adam »

Co w takim razie może się stać,jeśli nie zachowam tych parametrów kolego sylmicha?
sylmicha

Re: Akumulator-wymiana na nowy

Post autor: sylmicha »

Może ale nie musi. Może auto nałapać błędów i systemy mogą niepoprawnie działać, auto może wciąż nie wiedzieć, że ma nowy akumulator, po zaniku napięcia musisz ponownie wszystko programować.
adam
Posty: 138
Rejestracja: 28 paź 2017, o 23:43

Re: Akumulator-wymiana na nowy

Post autor: adam »

To dobrze,że u mnie się nic nie stało takiego.Oczywiście przed zmianą aku,zadzwoniłem do ASO,powiedział mi pan to o czym pisałeś wyżej.O tym zasilaniu i przypisaniu,ale powiedział też,że te nasze auta to jeszcze nie promy kosmiczne i polecił raczej jednak spróbować. Udało się.
adam
Posty: 138
Rejestracja: 28 paź 2017, o 23:43

Re: Akumulator-wymiana na nowy

Post autor: adam »

Dlatego nabyłem aku o identycznych parametrach jak ten,który byłby montowany w ASO. Stąd pan serwisant polecił,żeby spróbować i nic nie powinno złego się wydarzyć.
sylmicha

Re: Akumulator-wymiana na nowy

Post autor: sylmicha »

Akumulator się zużywa jak wszystko, starzejąc się traci parametry, które komputer w aucie rejestruje i posiada w pamięci. Z tego też powodu po wymianie akumulatora nawet na identyczny powinno się wejść komputerem w układ i sprawdzić czy mimo to nie wymaga tzw adaptacji. Często jest tak, że bateria jest nowa a samochód o tym wciąż nie wie i mimo, że normalnie odpala to systemy nie działają tak jak działać powinny. Miałem też przypadki gdzie aku był nowy, auto odpalało i niestety wciąż był komunikat o źle działającej baterii. Wszystko z powodu braku adaptacji.

Co się tyczy promów kosmicznych to takie rzeczy mogą się zdarzyć nawet w 15 letnim Audi a co dopiero w nowym modelu Mercedesa.
benzik
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, o 22:39

Re: Akumulator-wymiana na nowy

Post autor: benzik »

sylmicha pisze: 1 lis 2019, o 23:43 Miałem też przypadki gdzie aku był nowy, auto odpalało i niestety wciąż był komunikat o źle działającej baterii. Wszystko z powodu braku adaptacji.

W jakiej marce miales taki przypadek ? Raczej nie w mercu? Są przypadki ze wlasnie aku trzeba odłaczyc na pare minut zeby auto zaczeło chodzic (po wymianie DPF na nowy komputer nie chciał skasowac bledu mimo adaptacji dpf itd ,pomoglo odpiecie aku ), wiec przy wymianie aku moim zdaniem nic zlego sie nie stanie jak na chwile nie ma napiecia.
C 43 AMG
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości