Lekko autonomiczna jazda z E? Kit sprzedawcy? Różnice w guzikach?

Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 897
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Lekko autonomiczna jazda z E? Kit sprzedawcy? Różnice w guzikach?

Post autor: GLC X253 »

zmichal pisze: 19 lis 2019, o 14:01 W polskich realiach, zwłaszcza na drogach szybkiego ruchu, gdzie Janusz starym Ałdi z kopcącym dieslem ciśnie ile wlezie i wciska się 2 metry przed lub za nas Distronic sprawdza się słabo.
Ja natomiast często używam na drogach jednojezdniowych.
Co do tzw. "pakietu systemów bezpieczeństwa", który w W205 oferowany jest za ok 11 tys zł to nie wyobrażam sobie świadomie z niego zrezygnować. Dla mnie to podstawa bezpieczeństwa we współczesnej motoryzacji.
Dokładnie tak. Dla mnie był to argument który zdecydował o wyborze GLC.
ZW (GLC 250 - 211KM)
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Lekko autonomiczna jazda z E? Kit sprzedawcy? Różnice w guzikach?

Post autor: Wojtek »

Jakoś nie odczuwam tego, że auto mi hamuje bo ktoś się wcina (zdarza się ale nie jest to nagminne). Mieszkam przy A4 więc często z niej korzystam - praktycznie zawsze z włączonym tempomatem to samo w Niemczech. Używam nawet Distronica w mieście. Ja raczej jestem z tych, którzy trzymają większy odstęp a nie jadą na zderzaku. Moje zwykłe ustawienia (distronic ma 6 poziomów przy czym 1 - to najmniejszy odstęp a 6 największy) to w ruchu miejskim 1 lub 3 (1 jak naprawdę jest gęsto i wszyscy jadą wolno, zwykle 3) na autostradzie praktycznie zawsze 6. Co do odstępu między autami w Niemczech to powinno być prędkość/2 = metry odstępu czyli przy 160km/h - 80 metrów odstępu. Nie wiem jak to się odnosi do jazdy na distronicu bo odległość od poprzedzającego auta też jest zmienna w zależności od prędkości. W sumie warto by to było sprawdzić jakie ustawienie daje nam dystans zgodny z przepisami.
sylmicha

Re: Lekko autonomiczna jazda z E? Kit sprzedawcy? Różnice w guzikach?

Post autor: sylmicha »

Jesteś zbyt szczegółowy, jaka powinna być przepisowa odległość to ja wiem. Skoro w 25 metrów wyjeżdżają to tym bardziej w 80 metrów wjadą. Napisałem swoją opinię i jej nie zmienię. A jadę nie dwa razy w roku 1500 kilometrów tylko biorę auto na testy na weekend i od piątku po południu do niedzieli wieczorem robię nawet 3 tys kilometrów i jest to bardzo często więc wiem o czym piszę.
Przecież ustawiasz konkretną odległość czyli np 25,50,75 itd metrów i taką odległość auto utrzymuje więc o jakiej zmiennej piszesz? Odległość się zmienia tylko wtedy jak auto poprzedzające jedzie szybciej niż masz to u siebie ustawione. Jak auto z przodu zwalnia to i twoje auto zwalnia żeby utrzymać wymagany odstęp. Jak ktoś wjeżdża w tą odległość to auto hamuje bo ma zachować odstęp, który się automatycznie zmniejszył np z tych 25 czy 80 m o jakieś 8 metrów. Dlatego jest hamowanie,a że np w piątek po południu ruch jest wzmożony (delikatnie powiedziane) to hamowanie masz na okrągło.
zmichał z tymi asystentami bezpieczeństwa,które dają Ci taki komfort bezpieczeństwa to już nie przesadzaj. Już widziałem zbyt dużo efektów jazdy ludzi, którym się wydaje, że dzięki swoim systemom oszukają prawa fizyki. Oczywiście ma to za zadanie ułatwić jazdę i ułatwia. Jednocześnie otumania kierowców i pozbawia "instynktów" i odruchów. Doprowadza to do tego,że być może już połowa tzw.kierowców nie potrafi wyprowadzić auta z poślizgu bez ESP czy zatrzymać na zakręcie samochodu bez ABS. Kiedyś gdzieś czytałem, że jeździsz zgodnie z przepisami, czego nie ganię. Ale wytłumacz mi do czego Ci te systemy jak jedziesz drogą wojewódzką 70 czy 90 km/h bo tak zezwalają przepisy. Przy tych prędkościach jesteś tak samo bezpieczny bez tych wynalazków jak i z nimi. Tyle, że bez nich masz o 11 tys mniejszy kredyt. A i jeszcze jedno dzięki np ABS nie jednemu brakło drogi hamowania i dzięki temu wjechał w kogoś. Bo np ABS wydłuża drogę hamowania względem doświadczonego kierowcy w samochodzie bez ABS. Udowodnione Panowie.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2019, o 14:57 przez sylmicha, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Lekko autonomiczna jazda z E? Kit sprzedawcy? Różnice w guzikach?

Post autor: Wojtek »

Nie zgadzam się z tym co napisałeś o odległości. Nie ustawia się konkretnej odległości tylko proporcję w stosunku do prędkości. Jeżeli by było tak jak napisałeś to np. jeżeli auto przed tobą by się zatrzymało na światłach to twoje stanęło by 25,50,75 metrów za nim a staje ledwie kilka. To samo w ruchu miejskim - odległości są mniejsze dla tych samych ustawień distronica od tych na autostradzie. Nawet na ekranie między zegarami możesz to sprawdzić jak ustawisz aby wyświetlał dane z distronica to masz rysunek z autem poprzedzającym a z prawej strony ilość metrów odstępu i im szybciej jedziesz ta skala się zmienia wraz z prędkością zwiększa się odstęp od auta poprzedzającego.
sylmicha

Re: Lekko autonomiczna jazda z E? Kit sprzedawcy? Różnice w guzikach?

Post autor: sylmicha »

Widocznie jeżdżę innymi autami, w testowych jakimi jeżdżę od lat określam odległość tak jak napisałem. Piszę o jeździe, a nie o zatrzymaniu. Samochód tylko mnie pyta czy ma przestrzegać przepisy ruchu drogowego i czy ma utrzymywać bezpieczną odległość czyli to o czym piszesz. Jeszcze narazie pyta.
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Lekko autonomiczna jazda z E? Kit sprzedawcy? Różnice w guzikach?

Post autor: Wojtek »

Tak jak ci napisałem - sprawdź sam (jeżeli masz C klasę z distronic) ustaw sobie distronic i jedź za autem które będzie przyspieszać. Wraz ze wzrostem prędkości dystans między wami będzie się zwiększał - będzie to też widać na wyświetlaczu między zegarami - skala po prawej stronie będzie się zmieniać. Żeby nie pisać o zatrzymaniu - przy tych samych ustawieniach distronica dystans przy 30km/h będzie mniejszy niż przy 130km/h. Z tym pytaniem o przestrzeganie przepisów to nie wiem o co Ci chodzi - chyba, że o zmianę ustawień prędkości w zależności od dopuszczalnej prędkości na danej drodze, ale tej opcji chyba nie było w C klasie przed faceliftingiem.
sylmicha

Re: Lekko autonomiczna jazda z E? Kit sprzedawcy? Różnice w guzikach?

Post autor: sylmicha »

Ja piszę o autach testowych,przedprodukcyjnych. Takie biorę na testy, a nie takie z salonu żeby się przewieźć 30 kilometrów i stwierdzić, że auto jest zajebiste lub nie. W swoim z tego powodu nie wybrałem distronic, wolę świecącą gwiazdę na powitanie,a jej nie da się zamontować z DSTR. A auto z przodu jak przyśpiesza i jedzie szybciej niż Ty u siebie ustawiłeś prędkość to wiadomo, że odległość będzie się zwiększać. Bo to auto jedzie szybciej. Pytając o przepisy i jak je akceptujesz to przestrzega prędkości, bezpiecznej odległości a nawet zakazów. Nie wjedzie w zakaz wjazdu i w normalnej sytuacji (nie awaryjnej) nie zatrzyma się na zakazie postoju czy nie pojedzie pod prąd.
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Lekko autonomiczna jazda z E? Kit sprzedawcy? Różnice w guzikach?

Post autor: Wojtek »

My jednak piszemy tu o autach które każdy z nas może sobie kupić a nie przedprodukcyjnych. Widzę jednak, że kolega wije się jak węgorz, żeby tylko nie napisać, że jednak ktoś inny ma rację a sam się myli.
sylmicha

Re: Lekko autonomiczna jazda z E? Kit sprzedawcy? Różnice w guzikach?

Post autor: sylmicha »

Nic się nie wiję,wyraziłem swoje zdanie na temat przydatności Distronic. Ty wolisz jak samochód za ciebie hamuje nawet jak jest to zbyteczne, a ja wolę przewidzieć pewne zachowania innych uczestników ruchu i zamiast hamować zdjąć nogę z gazu lub przerwać jazdę na tempomacie nie używając hamulców. Tobie to daje komfort, a mi dyskomfort. Ty drzesz hamulce i przepalasz paliwo, a ja staram się płynnie jechać. Coś jeszcze?
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Lekko autonomiczna jazda z E? Kit sprzedawcy? Różnice w guzikach?

Post autor: Wojtek »

Przy czym dalej nie napisałeś że wprowadziłeś w błąd osoby czytające ten wątek. Napisałeś że prędkość nie wpływa na odległość utrzymywaną przez distronic a to nie jest prawdą. Może po raz pierwszy uda Ci się przyznać że czasami się mylisz.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości