ILS - prawidłowe ustawienie

Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Schnaider »

Teoria, że awaria akumulatora mogła mieć wpływ na czujniki ma jakąś rację bytu czy to nonsens?
Bo nie pamiętam, żebym widział taki problem pół roku temu, a też po nocach jeździłem.
OK, obniżę sobie nieco manualnie, a czujniki będę wymieniał poza ASO - przynajmniej zobaczę czy ktoś podoła.
Obrazek
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Schnaider »

sylmicha pisze: 16 sty 2020, o 22:23 Nie chce też mi się wierzyć, że skoro reflektory są oryginalne to nie można w jakiś sposób ustalić jakie kody w nich były.
I to jest sedno sprawy.
Dlatego do tamtego ASO już nie wrócę, bo nie chcę mi się wierzyć, że jak się coś stanie z naklejką to reflektor do wymiany.
Obrazek
Jimpam
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2019, o 22:37

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Jimpam »

Schnaider pisze: 16 sty 2020, o 22:27 Teoria, że awaria akumulatora mogła mieć wpływ na czujniki ma jakąś rację bytu czy to nonsens?
Bo nie pamiętam, żebym widział taki problem pół roku temu, a też po nocach jeździłem.
OK, obniżę sobie nieco manualnie, a czujniki będę wymieniał poza ASO - przynajmniej zobaczę czy ktoś podoła.
Schnaider, jak nie chcesz bawić się w używki to cena za Odrą zdecydowanie lepsza
Załączniki
Screenshot_20200117-073729.png
Screenshot_20200117-073729.png (41.63 KiB) Przejrzano 1282 razy
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Schnaider »

Jimpam, dzięki za info.
Problem polega na tym, że nie można było jednoznacznie wskazać, że błąd czujnika to na pewno czujniki do wymiany, bo panowie z ASO nie dostali się do reflektorów. Przekazali mi, że przyczyna problemu może być nie w czujnikach tylko reflektorach, a na czujnikach wywala błąd.
Nie zdecydowałem się na wymianę, bo nie ma pewności, że to przyczyna.
Najpierw muszę się udać do kogoś bardziej kompetentnego i jak będzie jasna diagnoza, to wtedy można działać. Mam już doświadczenie z ASO, że w jednym serwisie coś się "nie dało zrobić", a w innym bez problemu się udało.
Obrazek
sylmicha

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: sylmicha »

Nie rozumiem jednego, na rachunku masz napisane wymiana dwóch czujników. Z cenami za Odrą i w Polsce to nie przesadzajcie bo nawet jak czujnik będzie o 50 zł drożdży to masz go na miejscu, a nie za Odrą. Co do diagnozy to mało prawdopodobne żeby były zepsute dwa czujniki.
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Schnaider »

To nie rachunek tylko kosztorys, co można zrobić.
Pewności, że przyniesie efekt nie ma, więc dopóki nie mam pewnej diagnozy nie będę nic po omacku robił.
Znajoma ma Vito w tym samym ASO. Stracili już 11k zł i dalej auto zamula, oddali z powrotem i czekają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Schnaider »

Informacja jak sytuacja się ma na tę chwilę, bo w temacie ILS zdaje się jestem pionierem na forum.
Rozwiązałem problem w ASO Schnaider - oczywiście niekoniecznie musi to być docelowe rozwiązanie.
Śrubokręt w rękę i obniżyłem nieco światła, bo jak poprosiłem żonę, żeby pojechała 500 m i wróciła do mnie w nocy, to uderzało po oczach już z daleka. Nic dziwnego, że kierowcy mi mrugali na potęgę.

Porównałem sobie jak świecą LEDY w drugim aucie Skoda Octavia.
Następnie w tym samym miejscu ustawiłem Mercedesa i nieco opuściłem mu światła manualnie - i tak dalej świecą niż te w Skodzie.
Później znów poprosiłem żonę o rundę próbną, a sam wczułem się w kierowcę z naprzeciwka i już autko nie oślepia, a pięknie oświetla drogę.

Na stacji kontroli pojazdów nie widzieli za wysoko ustawionych świateł i w ASO ZG też oczywiście nic.
ASO w ZG już dla mnie nie istnieje.
Skoro im dałem auto i powiedziałem, że oślepiam ludzi na drogach, to nawet jeśli nie potrafili się podłączyć pod reflektory, to powinni obniżyć nieco światła i powinienem na koniec usłyszeć: "Nie udało nam się skorygować systemu komputerowo, ale dla Pana spokoju obniżyliśmy światła, sprawdziliśmy jak ładnie świecą i może Pan spokojnie wracać do domu".
Śmialiśmy się wcześniej, że kazałem im jeździć nocą po lesie, żeby zobaczyli jak to wygląda w praktyce :twisted:
Ale najlepiej rozłożyć ręce z powodu braku naklejek i wystawić rachunek :evil:

Teraz jak ustawiam asystenta świateł na trasie, to ładnie widzę podnoszenie światełek i reagowanie na auta z naprzeciwka.
Jedynie nigdy mi asystent sam nie przełączył na długie, żeby była ta niebieska kontrolka na zegarach.
Oczywiście już nikt nie mruga.

Jak przy okazji będę u jakiegoś dobrego elektromechanika, to jeszcze poproszę o analizę ILS.
Albo dam szansę np. ASO Jelenia Góra, bo o nich słyszałem sporo dobrego.
Swoją drogą, żeby tylko takie problemy były ;)
Obrazek
bobofrut
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2019, o 16:46

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: bobofrut »

Rozumiem że w opcjach wyposażenia masz IHC+ ?? (chyba nic nie pokręciłem) i ILS ?
W205-C180
X164-GL450
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Schnaider »

Tak, jak opisywałem tutaj na stronie 6. Kody w VIN 642 i 628
oswietlenie-f6/rodzaje-oswietlenia-t20-s50.html
Obrazek
bobofrut
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2019, o 16:46

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: bobofrut »

Jeżeli tak to cos jest nie tak z kamerką lub całym systemem. U mnie światła długie potrafią się włączyć podczas jazdy normalnie przez miasto mniej oświetlone latarniami. A już zawsze włączają się na bocznych drogach. Cały czas mam przełącznik w położeniu automatycznej zmiany świateł.
Wycinanie poprzedzającego samochodu z wiązki świateł widać idealnie. Musisz zdiagnozować system przez StarDiagnose. Ja mam swój klon Stardiagnose i w nagłych wypadkach robię sobie naprawy sam. Bo serwis Mercedesa w Rzeszowie to pomyłka.
W205-C180
X164-GL450
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości