ILS - prawidłowe ustawienie

sylmicha

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: sylmicha »

Schnaider pisze: 29 gru 2019, o 21:20 Bo jak ILS ma tak wyglądać, że co chwilę mi migają albo niektórzy zaczynają jechać złośliwie na długich, bo myślą, że już ja tak jadę, to mało to sympatycznie wygląda :x
Mogę ci załatwić reflektory H7 i będzie po temacie. A na poważnie to napisałem na początku co sądzę o przyczynach tego migania. Tym co nie migają lub sporadycznie migają proponuję najpierw napisać ile i gdzie jeżdżą po nocach. Temat o niczym i szukanie dziury w całym. Byłeś na diagnostyce i stwierdzili, że światła świecą ok. No więc czego jeszcze oczekujesz? Kultura jazdy, której tu jest jak na lekarstwo się kłania i to są najczęstsze przyczyny tego migania. Dziwne, że moje światła w Niemczech przeważnie nie oślepiają, a jak wjadę do Polski jakoś widać jasności nabierają. Gdybym przejmował się brakiem wiedzy i złośliwością tych ludzi to bym polami jeździł na koniu.
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Schnaider »

Jak działa u Ciebie asystent świateł drogowych?
Od razu załącza drogowe jak nic nie jedzie?
Ja mam podobne wrażenie co GLC i nie rozumiem tego algorytmu asystenta.
Obrazek
sylmicha

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: sylmicha »

Schnaider pisze: 30 gru 2019, o 12:57 Jak działa u Ciebie asystent świateł drogowych?
Od razu załącza drogowe jak nic nie jedzie?
Ja mam podobne wrażenie co GLC i nie rozumiem tego algorytmu asystenta.
U mnie jest tak samo jak w waszych, naprawdę nie ma co szukać dziury w całym i sugerować się frustratami na drodze. Asystent drogowe/mijania nie zawsze działa natychmiast, ma na to też wpływ pogoda,prędkość i otoczenie. Co do przełączania jak ktoś jedzie z naprzeciwka czy nawet jak mam pojazd,który jedzie przede mną widać ładnie wycięte sekcje,a samochód jadący przede mną jest "otulony" moją wiązką światła. Gdy w tym samym czasie z naprzeciwka coś się zbliża to też pięknie lewa strona się obniża i skraca, a prawa ucieka lekko na pobocze,oczywiście środek jest na wysokości tablicy rejestracyjnej poprzedzającego mnie pojazdu. To samo jest na zakrętach gdzie oprócz doświetlania pięknie i skutecznie wiązka wędruje i wycina pola gdy przed sobą mam inny pojazd.Generalnie te światła są jednym z lepszych pomysłów w tym samochodzie.Dużo jeżdżę w dalekie trasy w nocy,szybko jeżdżę i dla mnie te światła są świetne,jedziesz całą noc i jesteś dużo mniej zmęczony.Na odbiór tych bodźców pewnie ma też wpływ przyzwyczajenie i człowiek przestaje widzieć to czym był zauroczony. Jakiś czas temu w nocy na drodze krajowej jechał za mną Passat B8 i jego Ledy tak mocno oświetlały pobocze i świeciły tak daleko przede mnie, że równie dobrze mogłem wyłączyć swoje reflektory. Jednocześnie kompletnie nic mnie nie oślepiał. Uważam, że miał dużo lepsze światła niż mój ILS.
Jeśli będziecie w serwisie dopytajcie czy czasem nie trzeba zaktualizować oprogramowania w waszych autach. Z tego powodu też mogą wynikać różnice w działaniu.
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 897
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: GLC X253 »

SLY nie przesadzaj - w okresie zimowym nie da się właściwie jeździć bez świateł.
ZW (GLC 250 - 211KM)
sylmicha

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: sylmicha »

Nie ma tu żadnej przesady, Passat jechał za mną dobre 20 kilometrów i mogłem wyłączyć swoje światła bo tak dobrze działały jego. Było doskonale oświetlone pobocze i lewa strona,dość daleko przed mój samochód, jednocześnie nie świecił mi do kabiny. Byłem zaskoczony jego świetnymi światłami. Oczywiście ja świateł nie wyłączyłem, piszę o tym, że mógłbym wyłączyć. Po za tym zima czy lato,noc to noc. Często w zimę jest jaśniej jak jest śnieg.
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Schnaider »

sylmicha pisze: 30 gru 2019, o 14:24 Co do przełączania jak ktoś jedzie z naprzeciwka czy nawet jak mam pojazd,który jedzie przede mną widać ładnie wycięte sekcje,a samochód jadący przede mną jest "otulony" moją wiązką światła. Gdy w tym samym czasie z naprzeciwka coś się zbliża to też pięknie lewa strona się obniża i skraca, a prawa ucieka lekko na pobocze,oczywiście środek jest na wysokości tablicy rejestracyjnej poprzedzającego mnie pojazdu. To samo jest na zakrętach gdzie oprócz doświetlania pięknie i skutecznie wiązka wędruje i wycina pola gdy przed sobą mam inny pojazd.Generalnie te światła są jednym z lepszych pomysłów w tym samochodzie.
No właśnie ja dzisiaj jeździłem po lesie, w ciemności i w ogóle i nie mam takiego wrażenia, że sekcje są wycinane albo, że auto przede mną jest oświetlone na wysokości tablicy.
Asystent świateł wcale mi nie przełączył na drogowe - nawet przy 100 km/h na ciemnej drodze poza miastem.
Nie widzę "pracującego" systemu jak na filmie zamieszczonym przez Wojtka w temacie "Rodzaje Oświetlenia" https://www.youtube.com/watch?v=kzv0VKC ... e=youtu.be
Tak jakby z kamerką coś było nie tak albo rzeczywiście ten soft.
Ciężko mówić, żeby się nie przejmować jak mi kierowcy mrugają dość często.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michal
Posty: 422
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:10

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Michal »

sylmicha pisze: 29 gru 2019, o 19:58 Wszyscy mają podobne światła. Nie chce mi się wierzyć, że firma taka jak Lexus tego nie posiada. Po prostu miałeś pewnie inną wersję wyposażenia lub być może na rynek Polski taka wersja nie idzie ze względu na cenę.
Mam RC-F... i mówie raz jeszcze Lexus nie ma niczego w stylu ILS. Owszem ma automatyczne przełączanie na światła mijania ale to nie to samo. Z tego co wiem LC-500 tez nic takiego nie ma.
A wracając do mrugania... owszem Mercem robie stosunkowo mało kilometrów ale jak pisałem nikt nigdy mi nie mrugał światłami...a jestem mocno uczulony na to, z resztą sam sie wsciekam jak ktoś z naprzeciwka na długich jedzie. Dziwne troche. Może coś nie tak z asystentem... albo szyba brudna.
sylmicha

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: sylmicha »

Więc wystarczy zrobić autodiagnostykę działania systemu i wszystko wyjdzie. A wyjdzie zapewne, że jest ok. Być może trzeba zrobić aktualizację, która zmienia działanie, a nawet odległość i szerokość świecenia. Co do czystości szyby to wycieraczka pracuje w miejscu gdzie są kamery/ra więc szyba musi być czysta.
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Wojtek »

Przede wszystkim sprawdź czy masz opcję 628 - asystent świateł. Po drugie chyba w menu między zegarami jest możliwość jego wyłączenia więc sprawdź czy jest włączony. Po trzecie aby asystent zaczął działać musisz dźwignią włączyć światła drogowe - na desce (na wyświetlaczu) pokaże się ikona świateł drogowych z literą A w środku. Wtedy powinno wszytko działać.
sylmicha

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: sylmicha »

Jak ma wyłączoną opcję w menu lub jej nie posiada w aucie to włączając długie nie pojawi się kontrolka długich z literką A tylko typowa niebieska kontrolka. Więc sprawdzenie tego to tylko kilka sekund bez szukania w dokumentacji.Zakładam, że o tym wie i nie robi piany z niczego.

Michał co do inteligentnych świateł w Lexusie masz filmy poniżej.

https://youtu.be/iE4Qr0Ww0K8

https://youtu.be/IpKeY0HjJEA
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości