ILS - prawidłowe ustawienie

Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Schnaider »

Dokładnie taki jest plan i dokładnie jak napisałeś.
Ale najważniejsze, że już teraz widzę działanie ILS, choć jeszcze nie wykorzystuję jego całego potencjału.
Obrazek
wolek_666
Posty: 40
Rejestracja: 26 gru 2019, o 09:23

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: wolek_666 »

Witam a czy ktoś wie jak wygląda w ASO kalibracja ILS oraz kamery która obsługuje asystenta. Byłem w ASO w tej sprawie ale nie zrobili mi tego i mam jechać jeszcze raz dodatkowo dowiedziałem się iż jest aktualizacja do ILS-u i kamery i ktoś pisał na forum że aktualizacje sterowników są darmowe ale w aso twierdzą ze tak nie jest czy ktoś wie jak to jest z tymi aktualizacjami?
C220d WDD2050041R068737
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Schnaider »

Na stronie 6 masz wycinek rachunku za analizę ILS na nieco ponad 200 zł brutto.
Myślę, że do 300 zł powinni zawołać maksymalnie w Twoim wypadku.
Chodzi o podłączenie się pod komputer celem sprawdzenia kamery i ogólnie błędów.
Same reflektory teoretycznie są ustawiane przez dostanie się do nich za pomocą naklejek na nich z QR kodami.
Dziwne, że trzeba płacić za aktualizację, bo w interesie samego producenta jest zrobienie tego za darmo - przecież aktualizacja sama w sobie ma na celu poprawienie czegoś co najmniej z dobrego na lepsze.
Obrazek
wolek_666
Posty: 40
Rejestracja: 26 gru 2019, o 09:23

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: wolek_666 »

Zrobili mi ten krótki test i reset ustawień ale tylko pogorszyło sytuację. Wszystko się zaczęło gdy lekko przestawiłem lampę by lepiej pasowa do błotnika i zderzaka. Wygląda na to iż położenie lampy należy jakoś skalibrować z kamerą by wiedziała w jakiej pozycji wyjściowej świecą
C220d WDD2050041R068737
bobofrut
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2019, o 16:46

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: bobofrut »

Aktualizacje wszystkie są płatne. Taka polityka. Mnie zaktualizowali commanda to zjebali linguatronica. Ostatnio robiłem jeszcze raz aktualizacje commanda to przy okazji zaktualizowali mi oprogramowanie wszystkich sterowników, także do ILS-a. Wydaje mi sie że w twoim przypadku najpierw trzeba zresetować system a potem ustawić lampy. Ja też ustawiałem lampę względem błotnika bo była źle zamontowana ale nic złego sie nie stało z ustawieniami świateł.
A po ostatniej aktualizacji system działa szybciej. Światła szybciej reagują.
W205-C180
X164-GL450
wolek_666
Posty: 40
Rejestracja: 26 gru 2019, o 09:23

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: wolek_666 »

A lampy ustawia się manualnie i programowo też ?
C220d WDD2050041R068737
bobofrut
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2019, o 16:46

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: bobofrut »

Tak
W205-C180
X164-GL450
Jimpam
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2019, o 22:37

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: Jimpam »

bobofrut pisze: 19 lut 2020, o 21:23 Aktualizacje wszystkie są płatne. Taka polityka. Mnie zaktualizowali commanda to zjebali linguatronica. Ostatnio robiłem jeszcze raz aktualizacje commanda to przy okazji zaktualizowali mi oprogramowanie wszystkich sterowników, także do ILS-a. Wydaje mi sie że w twoim przypadku najpierw trzeba zresetować system a potem ustawić lampy. Ja też ustawiałem lampę względem błotnika bo była źle zamontowana ale nic złego sie nie stało z ustawieniami świateł.
A po ostatniej aktualizacji system działa szybciej. Światła szybciej reagują.
Ile płaciłes za aktualizację?
bobofrut
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2019, o 16:46

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: bobofrut »

Za pierwszą 164 PLN brutto, następne zrobili gratis, przy okazji akcji serwisowej wymiany oprogramowania sterownika silnika no i pracownik to bliski znajomy wiec po prostu zrobił parę kliknięć więcej.
Robiłem też aktualizacje różnych sterowników w swoim audi A8 i tam płaciłem 100pln brutto tak normalnie, z ulicy, nie jako stary klient bo raczej nie zaglądam często na serwis audi.
W205-C180
X164-GL450
bobofrut
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2019, o 16:46

Re: ILS - prawidłowe ustawienie

Post autor: bobofrut »

W skrócie ustawienie ILS polega na wstępnym ustawieniu mechanicznym świateł. Potem trzeba odczytać wymiar nachylenia reflektorów głównych ze słupka B na tabliczce typu pojazdu po stronie pasażera.
Wartość pochylenia wprowadzamy do przyrządu pomiaru reflektorów.
I ustawiamy reflektor mechanicznie.
Jeżeli coś jest źle to w StarDiagnose ustawiamy położenie zerowe reflektorów i włączamy prostokątne światło diagnostyczne, potem ustawiamy znowu mechanicznie reflektor.
Wzór ustawienia jest dostępny w dokumentacji serwisowej.
(Dotyczy zawieszenia stalowego, nie AIRMATIC czy regulowanego w inny sposób)
Jeżeli ktoś chce szczegółowo to moge do admina wysłać taką dokumentację a on to gdzieś udostępni. To chyba 8 stron w pdf.

Tak czy siak bez przyrządu i StarDiagnose się nie obejdzie. Przyrząd ma każda stacja diagnostyczna.
W205-C180
X164-GL450
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości